Boks

Wawrzyk ostro o Marcinie Najmanie: „To najgorsze szambo polskiego sportu”

Po pięciu latach przerwy do treningów powrócił Andrzej Wawrzyk (33-1, 19 KO). Pięściarz zapowiada głośny powrót do ringu, a pomóc mu mają w tym treningi po okiem trenera Zbigniewa Raubo w klubie KnockOut Boxing Gym.

Ostatni raz Wawrzyk zawalczył w 2016 roku, kiedy to przez techniczny nokaut w szóstej rundzie pokonał Alberta Sosnowskiego zdobywając tym samym tytuł Mistrza Polski w wadze ciężkiej. Poprzednio rozprawiał się z takimi rywalami jak Marcin Rekowski, Mike Sheppard, czy Patryk Kowoll.

W 2013 roku Wawrzyk zawalczył z Aleksandrem Powietkinem o Mistrzostwo Świata federacji WBA wagi ciężkiej, jednak musiał uznać wyższość Rosjanina. Była to jedyna porażka w karierze Polaka.

Pięściarz zamierza w tym roku wystąpić na Mistrzostwach Polski Seniorów i spróbować swych sił w kwalifikacjach olimpijskich.

Przy okazji ostatniego obszernego materiału dla portalu fansportu.pl Wawrzyk wypowiedział się na temat Marcina Najmana i jego kariery. Warto zaznaczyć, że Wawrzyk w 2008 roku walczył z „El Testosteronem”, na gali w Katowicach, gdzie pokonał go w drugiej rundzie przez TKO.

„Kiedyś już to mówiłem. Marcin Najman zbudował wszystko na tym, że wszystkich zawodników, z którymi walczył najpierw wyzywał w Internecie, zaczepiał. Stosował niefajne rzeczy. Myślę, że jest to facet inteligentny i pewnie dlatego tak robił, bo chodziło o kasę, zarobki. Najman to takie najgorsze szambo polskiego sportu, a później są freak fighty. To takie krótko i na temat” – powiedział Wawrzyk w rozmowie z fansportu.pl

Sprawdź!  (VIDEO) Rodzina Furych atakuje Jake'a Paula! "Chodź, walczmy teraz!"

WIDEO:

smma

Kacper, lat 33. MMA interesowało mnie jeszcze przed tym, jak Mariusz Pudzianowski wchodził do klatki KSW. Pamiętam, jak po tym wydarzeniu wszystko nabrało rozpędu. Zagorzały fan Joanny Jędrzejczyk i Mateusza Gamrota. Na co dzień mieszkam w Hiszpanii i tam też trenuje w jednym z klubów bokserskich w Alicante.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.