ONE Championship

(VIDEO) Debiut Soldicia trwał 2 minuty! Brutalny faul kolanem skończył walkę

Zawiedli się wszyscy kibice, którzy czekali na debiut Roberto Soldicia w nowej organizacji. Chorwat miał kontynuować dzieło zniszczenia rozpoczęte w KSW, jednak jego pierwsza walka w ONE Championship skończyła się w nieprzyjemny sposób – i dla niego i dla fanów.

Wszyscy ostrzyli sobie zęby na pierwszy pojedynek chorwackiego „RoboCopa” w singapurskiej federacji. Roberto Soldić przechodził tam jako podwójny mistrz KSW w kategoriach półśredniej i średniej. Od kiedy tylko było wiadomo, że otwiera się okno na transfer, kibice liczyli na przejście do UFC. Koniec końców fighter wylądował w ONE Championship.

Na pierwszy ogień rzucony mu został Murad Ramazanov – niepokonany Dagestańczyk, który odniósł już w federacji 3. wygrane z rzędu. Jeśli pokonałby Soldicia, mógłby myśleć o walce o pas. Roberto również mógłby liczyć na title shota, co tylko pokazuje, jak wielkie nadzieje były w nim pokładane.

Pojedynek potrwał jednak niewiele ponad 2 minuty. „RoboCop” rozpoczął kopnięciami na nogę przeciwnika, który po kilku z nich ruszył po sprowadzenie za jedną nogę. Chorwat wylądował na macie, ale zdołał wrócić na nogi. Ciasna klamra Ramazonva, uderzenie na twarz i… kolano, które trafiło Roberto za nisko.

Sprawdź!  Katastrofalna sytuacja finansowa ONE Championship! Ogromna strata federacji!

Soldić padł na matę trzymając się za krocze, ale nie zdołał już wrócić o walki. Ból okazał się zbyt silny i sędzia Herb Dean przerwał starcie, które uznane zostało za nieodbyte (No Contest). Co ciekawe to faulujący Murad Ramazanov miał największe pretensje do arbitra…

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.