ONE Championship

Soldić komentuje porażkę przez nokaut: „Zawsze do przodu. Nigdy kroku wstecz”

Roberto Soldić, który zaliczył nieudany start w nowej organizacji, zabrał głos po ostatniej porażce przed czasem.

„RoboCop” opuścił KSW jak mistrz kategorii półśredniej i średniej, a w ostatnim pojedynku dla polskiej organizacji brutalnie znokautował legendę Mameda Khalidova. Od tamtego starcia nie odniósł jednak żadnego zwycięstwa.

Soldić komentuje porażkę

Zawodnik związał się z azjatyckim gigantem One Championship i zadebiutował w grudniu 2022 roku. Niestety już w pierwszej odsłonie został trafiony kopnięciem w krocze przez Murada Ramazanowa i nie był w stanie kontynuować pojedynku.

Do klatki powrócił w maju i tym razem zmierzył się z Zebaztianem Kadestamem. Były mistrz KSW wyszedł do klatki jako gigantyczny faworyt. Bukmacherzy nie dawali żadnych szans jego rywalowi. W pierwszej odsłonie Soldić dobrze radził sobie z przeciwnikiem, jednak w drugiej rundzie nadział się na łokieć rywala.

„RoboCop” wylądował na deskach i szybko wrócił do stójki. Kolejne ciosy Kadestama spadały na jego głowę i po dwóch kolejnych nokdaunach sędzia przerwał pojedynek. Po pierwszej porażce od 2018 roku zamieścił na swoich social mediach taki wpis:

Sprawdź!  Ranking polskich zawodników MMA

Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierają. Przegrałem walkę. Wszystko było w moich rękach do czasu jednego uderzenia. Popracuję nad tym i wrócę! – dodał również, że cel nadal pozostaje ten sam, czyli wciąż planuje zdobycie mistrzowskich pasów.

Teraz ponownie zabrał głos w sprawie przegranej i napisał – Droga jest trudna i ciężka. Zaufaj procesowi – kilka godzin później dodał – Zawsze do przodu, nigdy kroku wstecz. Do następnego razu.

Źródło: Instagram

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.