ONE Championship

(VIDEO) Faul Rosjanina kończy walkę! Soldić zapowiedział rewanż: „Ból był tak okropny, że nie mogłem kontynuować walki”

Niestety nie tak Roberto Soldić wyobrażał sobie swój debiut w nowej organizacji. Były mistrz KSW został szybko sfaulowany i dojdzie do rewanżu.

„RoboCop” to były mistrz największej polskiej organizacji MMA, który jednocześnie był w posiadaniu tytułu kategorii półśredniej oraz średniej, a większość swoich rywali brutalnie nokautował lub wygrywał po dominacji w klatce. Ostatni pojedynek dla KSW stoczył w grudniu 2021 roku.

Po znokautowaniu Mameda Khalidova miało dojść do rewanżu, jednak legenda KSW potrzebowała sporo czasu na powrót do zdrowia i Soldić zdecydował się zmienić organizację. Podpisał kontrakt z azjatyckim gigantem ONE Championship.

Soldić zapowiada rewanż

W klatce zadebiutował w nocy z piątku na sobotę, a starcie niestety zakończyło się jako no-contest. W pierwszej walce zmierzył się z Muradem Ramzanovem. Rosjanin próbował sprowadzić Soldicia, jednak ten skutecznie się bronił i został obalony dopiero pod siatką, po której szybko wrócił do stójki.

Niestety Ramzanov, który dociskał przeciwnika do siatki, w pewnym momencie wystrzelił mocne kolano i trafił prosto w krocze Soldicia. Były mistrz KSW padł na deski i nie był w stanie kontynuować. Pojedynek musiał zostać przerwany i uznany za nie odbyty.

Sprawdź!  Roberto Soldić zdradził datę debiutu! "RoboCop" zawalczy jeszcze w tym roku!

Po gali Roberto zamieścił na swoim Instagramie wpis, w którym przekazał, że ból był tak mocny, iż nie mógł dalej toczyć walki. Zapowiedział też, że dojdzie do rewanżowego pojedynku:

– Cześć wszystkim. Bardzo mi przykro za to, co się wydarzyło. Nie byłem w stanie dalej walczyć, ból był tak okropny, że nie mogłem kontynuować. Wszystko było gotowe, dojdzie do rewanżu.

Rosjanin natomiast w komentarzu pod poniższym nagraniem zaproponował, aby walkę stoczyć na najbliższej gali – Walczmy za miesiąc w Bangkoku.

Źródło: Instagram

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.