Boks

(VIDEO) Bracia Kliczko apelują do całego świata! „Ta bezsensowna wojna nie będzie miała żadnych zwycięzców, jedynie przegranych”

Bracia Kliczko wspólnie zaapelowali do obywateli Ukrainy oraz do całego świata. Liczą oni na zjednoczenie się i wsparcie ich ojczyzny w walce z Rosją.

W czwartek 24 lutego w godzinach porannych rosyjskie wojska na polecenie Władimira Putina zaatakowany Ukrainę. Nieprzerwanie cały kraj jest bombardowany. Niszczone są zarówno obiekty wojskowe, jak i lotniska czy nawet budynki mieszkalne.

W wyniku ataków zginęło już co najmniej 40 żołnierzy ukraińskich oraz 9 cywilów, w tym 17-latek. Niebezpiecznie jest w stolicy kraju, gdzie aktualnie znajdują się bracia Kliczko. Wielu mieszkańców Kijowa opuściło miasto i udało się na zachód, część ukryła się także w schronach.

Bracia Kliczko nie zamierzają się poddać i opuszczać stolicy. Witalij, który jest merem Kijowa, już kilkukrotnie zwracał się do mieszkańców w związku z atakami Rosji. Teraz razem z bratem Władimirem wystosował apel zarówno do Ukraińców, jaki i całego świata.

Władimir przemówił w języku angielskim i wyjaśnił, że chce uniknąć jeszcze większej wojny, która może przenieść się na Europę, a ostatecznie na cały świat. Apeluje o wsparcie atakowanej Ukrainy:

Sprawdź!  Jan Błachowicz reaguje po ataku Rosji na Ukrainę! "Nie dla agresji, Nie dla wojny, Nie dla strachu"

– Apeluję do wszystkich międzynarodowych partnerów. Spójrzcie na tę tragedię, która dzieje się właśnie teraz na Ukrainie. Ta bezsensowna wojna nie będzie miała żadnych wygranych, a jedynie przegranych.

Chcę wam powiedzieć, że musimy pozostać zjednoczeni przeciwko tej agresji, przeciwko agresji Rosji. Nie pozwólmy, aby to dalej działo się na Ukrainie, później w Europie i w końcu na całym świecie. Zjednoczeni jesteśmy silni. Wspierajcie Ukrainę.

Źródło: Instagram/Twitter

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.