Boks

Sportowcy komentują wojnę na Ukrainie! Mocna reakcja Artura Szpilki! „Apokalipsa?”

Ukraina została zaatakowana przez rosyjskie wojska, a Władimir Putin ostrzega, że każdy, kto postanowi zainterweniować, poniesie poważne konsekwencje.

W czwartek przed godziną 4:00 prezydent Rosji wydał rozkaz zrealizowania „specjalnej operacji wojskowej”. Władimir Putin uznał, że musi zareagować na rzekome „groźby” i rozpoczął wojnę na Ukrainie. Od rana doszło do wybuchów m.in. w Kijowie, Odessie, Charkowie czy Mariupolu. Mieszkańcy stolicy uciekają z miasta, a mer Witalij Kliczko apeluje o zachowanie spokoju.

Rosjanie atakują zarówno obiekty wojskowe, jak i lotniska oraz dzielnice mieszkalne. Media informują o pierwszych ofiarach, których jest coraz więcej. Między innymi nie żyje 17-latek, który został zabity w obwodzie chersońskim.

Na atak zareagowało środowisko sportowe zarówno z Ukrainy, Polski, jaki i z innych krajów. Między innymi piłkarz West Ham United Andrij Jarmołenko napisał na swoim Twitterz – Módlcie się za Ukrainę.

W podobny sposób wypowiedział się jeden z najpopularniejszych ukraińskich tenisistów Serhij Stachowski, który przekazał – Módlcie się za Ukrainę. Będziemy tego potrzebować – W kolejnym wpisie zachęcał wszystkich do wywierania nacisku, by przekonać rząd swojego kraju do wsparcia Ukrainy.

Sprawdź!  (VIDEO) Tyson Fury nie przestaje szokować! Spotkał się z bossem superkartelu narkotykowego!

Głos zabrali także Polacy w tym m.in. współwłaściciel Wisły Kraków Jarosław Królewski, który w ostrych słowach zwrócił się do największych organizacji piłkarskich – Droga UEFA, FIFA. Waszym pier***nym obowiązkiem jest natychmiastowe odizolowanie rosyjskiego sportu od areny międzynarodowej i instytucji. Dosyć ciszy i chowania się po kątach.

Po ataku Rosji na Ukrainę zareagował Artur Szpilka, który na swoim Twitterze opublikował kilka wpisów dotyczących całej sytuacji. Przy okazji jednego z nich zapytał – Apokalipsa?

Źródło: Twitter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.