UFC

UFC Vegas 71: Łukasz Brzeski zdominowany. Kolejna porażka Polaka w UFC! (VIDEO)

Kartę wstępną UFC Vegas 71 zakończyła walka w wadze ciężkiej. Łuaksz Brzeski o pierwsze zwycięstwo w organizacji mierzył się z debiutującym Karlem Williamsem.

Popularny „The Bull” kontrakt w największej federacji MMA na świecie wywalczył poddając Dylana Pottera w Dana White’s Contender Series, choć oponent… wcale nie odklepał. Prezydent UFC był jednak pewien, że koniec końców Polak i tak by zwyciężył, więc wręczył mu umowę. Do debiutu doszło w sierpniu ubiegłego roku, ale Łukasz Brzeski przegrał bardzo kontrowersyjną decyzją z Martinem Budayem. Na UFC Vegas 71 polski ciężki nie chciał pozostawić żadnych złudzeń.

Przeciwnikiem podopiecznego Artura Gwoździa był Karl Williams. On również kontrakt wywalczył sobie na Dana White’s Contender Series, gdzie całkowicie zdominował Jimmy”ego Lawsona. Zdecydowaną większość swoich pojedynków Amerykanin toczył w kategorii półciężkiej, a w 8. zawodowych walkach przegrał tylko raz, przez poddanie. Było to starcie o pas mistrzowski dywizji do 205. funtów organizacji B2F.

Brzeski vs. Williams – RELACJA

RUNDA 1

Brzeski szybko zajął środek oktagonu, Williams zaatakował szybkim lewym. Ruszył przeciwnik Polaka z kombinacją i zszedł po nogi obalając Łukasz. Ten wrócił na nogi, ale zaraz znów wylądował na macie Polak. Ponownie wraca na nogi, ale Karl raz jeszcze sprowadza trzymając ciasno Łukasza. Trafił niezłym lewym „The Bull”, szukał też długiego na korpus. Dobry podbródkowy Brzeskiego! Od razu ruszył po obalenie Williams, broni się polski fighter, ale wyłapał jeszcze kilka uderzeń na siatce.

Sprawdź!  Oleksiejczuk chętny na walkę z jednookim Magomedovem? Polak zaczepia Rosjanina!

RUNDA 2

Łukasz Brzeski rozpoczął prostymi, ale szybko odpowiedział Williams wiatrakami! Mocno zamroczyło Polaka który zaraz wylądował na ziemi. Pozycja boczna w wykonaniu Karla, który ciasno sklejony jest do polskiego fightera, mocne uderzenia inkasuje Polak. Wrócił na nogi Łukasz, zaatakował mocnym backfistem. Obaj wojownicy ciężko oddychają, nie trafił Brzeski z uderzeniem i został ponownie obalony. Zdołał wrócić na nogi, Karl poślizgnął się przy kopnięciu i na sekundy przed końcem rundy z góry znalazł się „The Bull”.

RUNDA 3

Łukasz musi skończyć tę walkę przed czasem i zaatakował kopnięciem na wątrobę. Skraca dystans Polak, choć jest to niebezpieczne. Ruszył Amerykanin po sprowadzenie w obronie i obala Brzeskiego, który traci cenne sekundy. Williams z łatwością kontroluje polskiego fightera, który nie ma sił na powrót do stójki. Rywal z kolei do ostatniej sekundy obijał „The Bulla”, który najpewniej zaliczy kolejną porażkę….

Wynik: Karl Williams wygrywa jednogłośną decyzją sędziów!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.