UFC

(VIDEO) Kolejny Polak w UFC! Łukasz Brzeski wygrywa przed czasem i zdobywa kontrakt od Dana White!

Zrobił to! Łukasz Brzeski (9-1-1) zawalczył na gali Dana White’s Contender Series 39, która odbywała się w Las Vegas. Jego rywalem był Dylan Potter (10-6). Polak poddał Pottera w trzeciej rundzie pojedynku zdobywając tym samym kontrakt z UFC! Początkowo Dana White nie był zachwycony decyzją sędziowską ale finalnie wręczył kontrakt Polakowi.

Łukasz Brzeski to były zawodnik organizacji Babilon MMA, dla której stoczył łącznie 4 walki. W ostatniej pokonał w drugiej rundzie Michała Piwowarskiego. Polak stanął przed ogromną szansą i zawalczył na gali organizowanej przez Dana White’a w Las Vegas. Stawką pojedynku był kontrakt z największą światową organizacją.

Jego rywalem był Amerykanin Dylan Potter, który na swoim koncie miał starcia m.in. z weteranami UFC – Anthonym Hamiltonem, czy Ronnyem Markesem.

Na początku pierwszej rundy to Amerykanin próbował zagrozić Polakowi i szybko podjął próbę ataku. Brzeski bardzo dobrze kontrował i utrzymywał dystans wyprowadzając liczne kopnięcia i uderzenia. Po kilkudziesięciu sekundach walka przeniosła się do parteru, gdzie Polak dominował. Potter próbował poddać naszego rodaka z dołu, jednak jego próby poszły na marne. Resztę rundy Brzeski poprowadził w stójce punktując rywala i wywierając presję.

Potter okazał się niezwykle wytrzymały przez pierwsze 10 minut walki, pomimo dużych kłopotów i przyjęcia prawie 200 ciosów od Brzeskiego!

Druga runda również została zdominowana przez Polaka. Brzeski był wyraźnie aktywniejszy i cały czas zasypywał Amerykanina gradem ciosów. W połowie rundy obalił Pottera i przeszedł do pozycji bocznej, gdzie szukał swojej szansy na skończenie pojedynku. Potter oddał plecy i do końca rundy to nasz rodak pokazał więcej.

Sprawdź!  UFC Vegas 30 z udziałem Marcina Prachni - gdzie i o której oglądać? Transmisja, stream online live, karta walk

W trzeciej rundzie Brzeski również pokazał się z bardzo dobrej strony. Pod koniec walki, gdy starcie toczyło się w parterze Polak podjął kolejną próbę zapięcia duszenia – tym razem udaną. Decyzja sędziowska była jednak kontrowersyjna, a Potter miał pretensję do sędziego. Z decyzji nie był zachwycony również Dana White, jednak finalnie zdecydował się dać kontrakt Polakowi.

Menadżer zawodnika, szef grupy Artnox Fight Sport – Artur Gwóźdź od razu po pojedynku opublikował komentarz do zdobycia kontraktu przez Brzeskiego.

„No i mam wrzeszcie pierwszego zawodnika w UFC! Wierzyłem i dziękuje wszystkim, którzy mnie wspierali!

Kolejnym Polakiem, który zawalczy na gali Dana White’a będzie Łukasz Sudolski (8-0). Jego starcie odbędzie się 28 września z o wiele bardziej doświadczonym Igorem Poteryą (18-2)

Sprawdź!  UFC Vegas 31 z udziałem Mateusza Gamrota - gdzie i o której oglądać? Transmisja, stream online live, karta walk

Gratulacje!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *