UFC

UFC 290: Dricus Du Plessis kończy Whittakera w 2. rundzie! [VIDEO]

Przed walkami mistrzowskimi na UFC 290 obejrzeliśmy eliminator do pasa wagi średniej. Dricus Du Plessis zmierzył się z byłym championem, Robertem Whittakerem.

-> Oglądaj UFC 290 na żywo

Afrykaner doskonale znany jest polskim kibicom. To on przed laty jako jedyny w KSW pokonał Roberto Soldicia, sięgając po pas kategorii półśredniej. Du Plessis szybko jednak utracił koronę, a niedługo później trafił do UFC, gdzie przed dzisiejszą galą odniósł 5 zwycięstw, z czego 4 przed czasem. Popularny „Stillknocks” w ostatnich występach poddał Darrena Tilla, a następnie przez TKO pokonał Dereka Brunsona.

Dricus głośno dopominał się o swoją szansę na zostanie mistrzem wagi średniej, a jego osobę w ostrych słowach wypowiedział się o nim obecny champion Israel Adesanya. Nim do jakiejkolwiek dyskusji o walce mogłoby dojść, na UFC 290 Du Plessisa czekało największe wyzwanie w karierze.

Rywalem Afrykanera był Robert Whittaker. Australijczyk sam w przeszłości dzierżył koronę do 185. funtów, a w obecnym rosterze tylko jeden fighter zdołał go pokonać. Adesanya skończył „The Reapera” strącając go z tronu, a później pokonał jednogłośną decyzją broniąc pasa. Whittaker z każdym kolejnym pojedynkiem udowadnia, że zasługuje na jeszcze jednego title shota, a wygrana z Dricusem Du Plessisem zdecydowanie go do niego przybliży. Kto wygrał eliminator na UFC 290?

Sprawdź!  UFC 268: Usman vs Covington. Gdzie oglądać za darmo? Transmisja, stream online

-> Odbierz bonusy na UFC 290!

UFC 290: Whittaker vs Du Plessis – RELACJA

RUNDA 1

Whittaker zaczął od wyższych kopnięć, Du Plessis skontrował low kickiem. Afrykaner dużo się rusza po klatce, Australijczyk dobrze okopuje go po nodze wykrocznej. Doskakje z pojedynczymi ciosami „The Reaper”, dobrze kontruje lewym prostym. „Stillknocks” zmienia pozycje, ale daje się obalić, choć przydusił jeszcze Whittakera w drodze na matę. Szuka high kicków Du Plessis, trafił też podbródkiem w wymianie. Mocny prosty Afrykanera, odczuł to były mistrz UFC! Szuka kombinacji Du Plesis, schodzi mu z linii ciosu rywal. Zaliczył sprowadzenie „Stillknocks” i wyprowadził mocny łokieć na głowę oponenta, zaraz kolejny w ostatnich sekundach i rozpuścił ręce Dricus.

RUNDA 2

Du Plessis trzyma wysoką gardę, blokuje kombinację zakończoną kopnięciem na głowę. Nie boi się wymiany Afrykaner, dobrze uchyla się przed prawym crossem i szuka prawego cepa. Whittaker cały czas pozostaje w grze, ale trafia go Stillknocks! Zachwiał się Whittaker, a Dricus Du Plessis zasypuje go salwą ciosów!

Wynik walki: Dricus Du Plessis wygrywa przez TKO w 2. rundzie!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.