UFC

Wymęczony Du Plessis poddaje Darrena Tilla! [VIDEO]

Drugim pojedynkiem w karcie głównej UFC 282 było starcie w dywizji średniej. Znany z KSW Dricus Du Plessis spotkał się z byłym pretendentem do pasa kategorii półśredniej, Darrenem Tillem.

-> Obstaw i oglądaj UFC 282 na żywo!

Dricus Du Plessis szybko zyskał sławę i znakomicie przywitał się z kategorią średnią UFC. Afrykaner dwóch pierwszych oponentów nokautował odpowiednio w 1. oraz 2. odsłonie. Dopiero Brad Tavares zdołał wytrzymać z nim pełen dystans, ale „Stillknocks” i tak wygrał jednogłośną decyzją arbitrów.

Du Plessis podchodził do starcia z „The Gorillą” na fali 5. kolejnych wiktorii i zajmując 14. lokatę w rankingu. Fighter z Liverpoolu, choć mógł mu zazdrościć znakomitej serii i zaledwie 2. porażek w karierze, zamykał przed tym wieczorem stawkę TOP 10.

Darren Till dość szybko doczekał się szansy na zostanie mistrzem UFC. Zaliczył imponujące KO w debiucie i choć starcie z Nicolasem Dalbym zakończyło się remisem, to Anglik pokonał 4. kolejnych przeciwników. Ayari i Velickovic przetrwali do ostatniego gongu, ale Donald Cerrone na gali w Gdański został skończony już w pierwszej odsłonie.

Sprawdź!  [WIDEO] Dana White i Khabib Nurmagomedov spełnili marzenie urodzinowe 66-letniej fanki Rosjanina

Wygrana ze Stephenem Thompsonem była ostatnim sprawdzianem przed pojedynkiem z ówczesnym mistrzem dywizji do 170 funtów, Tyronem Woodleyem. Ten poddał „The Gorillę” w 2. rundzie i Till po dziś dzień nie może się pozbierać. Pokonał co prawda w debiucie w kategorii średniej Kelvina Gasteluma niejednogłośną decyzją, ale potem Darren musiał uznać wyższość Whittakera i Brunsona.

-> Postaw kupon i oglądaj walkę Jana Błachowicza NA ŻYWO!

Till vs. Du Plessis – RELACJA

Runda 1

Till zaczyna presją, Du Plessis szybko sprowadza i zachodzi za plecy rywala. Dużo ciosów leci na głowę Anglika, Afrykaner cały czas wywiera presję. Znakomicie kontroluje Liverpoolczyka „Stilnocks”. Potworne bomby lecą na głowę „The Gorilli”, który w końcu wyłącza rękę oponenta. Ten zaraz jednak ponownie obala i zachodzi za plecy! Lecą kolejne ciosy, Du Plessis szuka poddania. Coraz mniej tlenu ma Darren Till, ale pozostaje w walce. W końcu podnosi się Anglik, szuka skończenia, ale wracają obaj na nogi. I trafia lewym prostym! Na macie wylądował były mistrz KSW, ale wytrzymuje do gongu.

Sprawdź!  Jon Jones doznał kontuzji! Nowa walka o pas dodana do UFC 295! [WIDEO]

Runda 2

Till od razu zamyka Afrykanera na siatce, stara się wywierać presję. Du Plessis nie odpuszcza, kontruje kolanem. Wyprowadza prawe i lewe Anglik, sygnalizuje zaraz faul. Szarżuje Du Plessis, nadziewa się na kontrę. „The Gorilla” atakuje kolanem, ale zaraz zostaje sprowadzony na matę! Afrykaner szukał poddanie, ale przeciwnik z łatwością wrócił na nogi. Atakuje low kickiem były zawodnik KSW, ale obrywa kontrującym oponenta. Till szuka lewego, ale Afrykaner choć ledwo dyszy unika. Obrywa zaraz dwukrotnie i znów obala „The Gorillę”. W ataku Du Plessis, szukał jeszcze na koniec klucza na stopę.

Runda 3

Naciska Till chcąc urwać wygraną, Du Plessis szuka kontry. Trafia w końcu trzykrotnie, „The Gorilla” sugeruje problem z ochraniaczem na krocze i po powrocie trafia prostymi. Du Plessis kopie, szuka też sierpów na głowę Anglika i jeszcze go obala! Pełny dosiad, kilka ciosów, zajście za plecy i Afrykaner poddaje Darrena Tilla!

Oficjalny wynik: Dricus Du Plessis wygrywa przez poddanie w 3. rundzie!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.