UFC

UFC 288: Sterling pozostaje na tronie! Cejudo przegrywa niejednogłośną decyzją! [VIDEO]

W main evencie UFC 288 kibice doczekali się głośnego powrotu Henry’ego Cejudo. Były podwójny mistrz federacji od razu otrzymał walkę o pas wagi koguciej z Aljamainem Sterlingiem.

-> Oglądaj UFC 288 na żywo!

Sterling to jeden z najbardziej nielubianych mistrzów w historii organizacji. Wszystko za sprawą tego, w jaki sposób sięgnął po mistrzowski tytuł. Gdy po raz pierwszy zmierzył się z Petrem Yanem na UFC 259, Rosjanin wyprowadził nielegalne kolano, czyniąc „Funk Mastera” pierwszym championem, który pas zdobył przez dyskwalifikację.

Aljamain udowodnił swoją wartość pokonując Yana niejednogłośną decyzją ponad rok później. W drugiej obronie Sterling zmierzył się z innym kontrowersyjnym byłym mistrzem, TJ’em Dillashawem, którego skończył przez TKO w 2. rundzie.

Rywalem „Funk Mastera” na UFC 288 był powracający Henry Cejudo. To właśnie popularny „Triple C” zakończył absolutną dominację Demetriousa Johnsona, a później poszedł o krok dalej. Znokautował w 32 sekundy naszprycowanego niedozwolonymi środkami TJ’a Dillashawa i zapewnił sobie pojedynek o mistrzostwo kategorii koguciej. Zdobywszy je, a następnie obroniwszy Cejudo postanowił… zakończyć karierę. Dziś jednak wraca i nie ukrywa, że jego ostatecznym celem jest pas wagi piórkowej i miano „C4”.

Sprawdź!  Michael Chandler uważa, że faworyzowanie Makhacheva to "wariactwo". Islam wyśmiewa Amerykanina! "Zamknij się i stań w kolejce"

-> Oglądaj UFC online!

UFC 288: Sterling vs Cejudo

RUNDA 1

Sterling natychmiast podchodzi blisko i atakuje byłego mistrza kopnięciami. Straszy latającym kolanem, dobrze wszedł side kick na brzuch. Cejudo w końcu wyprowadza prawy sierp, przechwytuje szarżę mistrza i zalicza pierwsze obalenie! Wraca na nogi „Funk Master”, natychmiast przechodzi do ofensywy, ale wdaje się z nim w wymianę „Triple C”. Grapplerskie akcje z obu stron, żaden z fighterów nie zyskuje przewagi, aż Aljamain sprowadza Henry’ego na kolano! Dobre kolana na brzuch Cejudo, Sterling zajmuje zaraz plecy pretendenta.

RUNDA 2

Cejudo zaczyna od mocnych kopnięć na łydkę, ale Sterling nie odpuszcza. Nadal napiera z kopnięciami, choć zyskał trochę animuszu były champion. Trafia „Aljo”, ale i Henry celny z bokserską serią. Sterling wykorzystuje przewagę w zasięgu smagając high kickiem, ale zaraz ponownie musi się bronić przed atakiem Cejudo. „Funk Master” szukał backfista, ale były mistrz dobrze się zasłonił i rusza do ataku! Dobrze zaraz wchodzi middle kick Sterlinga, którego trafił jeszcze pod koniec Cejudo.

Sprawdź!  Komentator UFC nie ma wątpliwości. "To legalne oszukiwanie! Ale..."

RUNDA 3

Cejudo agresywnie podszedł do mistrza, ale zaraz przyjął kilka kopnięć na nogę i żebra. Kontrofensywa Cejudo, dobry atak i skacze z kolanem, które chyba sięgnęło głowy Sterlinga! „Funk Master” rusza zaraz po obalenie, 0 skuteczności na dwie próby. Kocioł na siatce, odwracają obaj sytuacje po czym przyklęknął Cejudo. Uporczywie idzie w zapasy Sterling, znakomicie broni się „Triple C” i trafił jeszcze sierpem. Odrzut bioder w jego wykonaniu i zaprasza jeszcze mistrza do stójki. I sam jeszcze wyhaczył Sterlinga na ostatnie sekundy.

RUNDA 4

Rozkręcił się Cejudo, zajął środek klatki i dobrze wyczekuje prób kopnięć Sterlinga. Mocne lowy w jego wykonaniu, champion tymczasem kombinuje w stójkowych atakach. Doskakuje z celną serią „Triple C”, ale nie udała mu się próba obalenia. Odważnie szarżuje Cejudo, musi się jednak wystrzegać zapasów Sterlinga. Mistrz zaliczył jeszcze obalenie na ostatnie sekundy i posłał kilka mocnych ciosów.

RUNDA 5

Zawodnicy od razu ruszyli z high kickami, żaden bez większego sukcesu. Cejudo musi zaryzykować, bo zdaje się przegrywać obecnie na kartach punktowych. Dobra seria w jego wykonaniu, ale za moment mistrz posyła wysoką obrotówkę! Mocne pojedyncze ciosy z obu stron, zaczyna trafiać coraz częściej lewym cepem Cejudo. Niezła kombinacja Henry’ego, minuta została do końca walki i „Triple C” zalicza jeszcze obalenie. Zajmuje plecy, ale Sterling spokojnie wraca na nogi.

Sprawdź!  (VIDEO) Ankalaev w końcu wygrywa przed czasem! Smith rozbity w 2. rundzie!

Wynik walki: Aljamain Sterling wygrywa jednogłośną decyzją sędziów!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.