UFC

UFC 284: Jednogłośna wygrana Makhacheva. Rosjanin niekwestionowanym numerem 1 UFC! [VIDEO]

Walką wieczoru UFC 284 był superfight o pas mistrzowski kategorii lekkiej. Broniący tytułu Islam Makhachev pojechał do jaskini lwa, Australii, by zmierzyć się z Alexandrem Volkanovskim.

-> Oglądaj UFC 284 na żywo!

Po zakończeniu trylogii z Maxem Hollowayem stosunkiem 3-0, Alexander Volkanovski znalazł się w kropce. Australijczyk nie widział kolejnego pewnego pretendenta i postanowił spróbować sięgnąć po drugi pas mistrzowski – wagi lekkiej. „The Great” udowodnił wszystkim, że potrafi przetrwać bardzo trudne chwile, nie odklepując ciasnej gilotyny Briana Ortegi i pokonując go pewną decyzją. Volkanovski to numer 1 w rankingu bez podziału na kategorie wagowe, a drugi tytuł umocniłby jego pozycję, jako jednego z najlepszych fighterów wszechczasów.

Gala UFC 284 odbywała się w Perth, więc Australijczyk mógł liczyć na duże wsparcie kibiców. Islam Makhachev znalazł się w takiej sytuacji sięgając po koronę wagi lekkiej, a teraz chciał zepsuć miejscowym widowisko. Dagestańczyk po raz pierwszy do walki w UFC wyszedł bez Khabiba Nurmagomedova, ani ojca „Orła” w narożniku. Zdaniem wielu miało się to negatywnie odbyć na rosyjskim championie.

https://online.efortuna.pl

UFC 284: Makhachev vs. Volkanovski – RELACJA

RUNDA 1

Makhachev spokojnie wyczekuje ataku pretendenta, który bada zachowanie Rosjanina. Kopnięcie mistrza na alibi, wyskoczył z serią uderzeń Australijczyk, co bardzo podoba się publiczności. Skraca dystans Volkanovski, trafił mocnym lewym! Cofnął się na siatkę Islam, poczuł siłę mistrza wagi piórkowej. Makhachev pasywnie wyczekuje kolejnych uderzeń „The Greata”, kopie na alibi, ale zaraz posyła mocnego high kicka! Po nim atakuje kolanem i sprytnie przechodzi do tylnego klinczu. Twardo na nogach Alexander Volkanovski, ale daje się sprowadzić na matę. Wpina mu się Rosjanin, zaczyna pracować nad duszeniem, zakłada naciskówkę.

RUNDA 2

Dagestańczyk zdecydowanie bardziej skraca dystans, poczuł krew pod koniec otwierającej odsłony. Atakuje Volkanovski, szuka uderzeń na brzuch mistrza. Podchodzi z prostymi Islam, ale zdaje się nadziać na kontrę Australijczyka! Szybko poprawia swoją sytuację i szuka parteru. Wraca na nogi „The Great”, udaje mu się wyrwać z klamry Dagestańczyka. Klincz na siatce, dobrze pracuje kolanami na głowę Makhachev, ale nie można niczego odebrać Alexandrowi „Wielkiemu”. Atakuje Australijczyk, ale niemrawo wygląda jego szarża. Ustrzelił Rosjanina, ten odpowiada uderzeniami w stójce, mocna i celna kombinacja Makhacheva. Rusza z podbródkowym, dokłada kolano, ale daje się zamknąć w klinczu na siatce. Wymiany cios za cios, aż syrena kończy kolejną emocjonującą rundę.

Sprawdź!  Rampage Jackson po 10 latach nie zmienia zdania: "Jon Jones to najbardziej nieuczciwy fighter. Serio."

RUNDA 3

Odważniej atakuje Makhachev, ale musi się wystrzegać szybki pięści mistrza kategorii piórkowej. Dobrze tajskim klinczem reaguje Islam, gdy tylko pretendent skraca dystans z szarżą. Kapitalnie jednak miesza ciosy Volkanovski, wyprowadzając uderzenia na głowę i kopnięcia. Poluje na kolejne sprowadzenie Makhachev, „The Great” wije się jak może szukając ucieczki. Wraca na nogi Australijczyk i odrabia punkty mocną serią – wciąż jednak zdaje się przegrywać. Mocna kontra lewym ze strony Makhacheva, znajduje też krótki prawy hak. Atakuje Volkanovski, przewraca się Islam! Teraz to pretendent szuka sprowadzenia!

RUNDA 4

Volkanovski musiał oberwać od championa wagi lekkiej, by samemu wystartować z kombinacją. Potężny lewy prosty Dagestańczyka, prosto na szczękę Australijczyka. Ten skraca dystans i szybko ląduje na macie! Ucieka pod siatkę, ale Makhachev wskakuje mu za plecy i ciasno zapina nogi wokół ciała. „The Great” stara się pozostawać aktywnym, ale Islam nie jest przy tym wszystkim bierny. Volkanovski wścieka się na Rosjanina, nie podoba mu się takie toczenie walki. Publika go wspiera, Australijczycy zdecydowanie wolą walkę w stójce!

Sprawdź!  Była mistrzyni UFC atakuje federację! "Wiem, że walczył o pas, ale..."

RUNDA 5

Atakuje low kickiem Volkanovski, kontruje świetnie Makhachev. Skraca dystans Australijczyk, obrywa jednak kolanem. Idzie w klincz Rosjanin, mocno kolana sięgnęły głowy mistrza wagi piórkowej. Ten próbuje kopać, rusza z sierpami, ale kończy w klinczu na siatce. Makhachev z łatwością przechwytuje nogę pretendenta w kolejnej sytuacji, ten jednak nie odpuszcza i wraca na nogi. I sam Volkanovski ruszył po sprowadzenie! Dużo siłowania się w grapplingu, wracają na nogi i trafia prawym „The Great”! Makhachev na plecach, Australijczyk atakuje z góry, ale ma niecałą minutę na skończenie Islama. Potężne bomby z góry do ostatnich sekund, a o wyniku zadecydują sędziowie.

Oficjalny wynik: Islam Makhachev wygrywa jednogłośną decyzją sędziów!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.