UFC

UFC 284: Fenomenalny występ Rodrigueza! „El Pantera” tymczasowym mistrzem wagi piórkowej! [WIDEO]

Pierwszym pojedynkiem mistrzowskim na UFC 284 była walka o tymczasową koronę kategorii piórkowej. Yair Rodriguez spotkał się ze sporo starszym Joshem Emmetem.

-> Oglądaj UFC 284 na żywo!

Po zakończeniu trylogii z Maxem Hollowayem stosunkiem 3-0, Alexander Volkanovski znalazł się w kropce. Australijczyk nie widział kolejnego pewnego pretendenta i postanowił spróbować sięgnąć po drugi pas mistrzowski, wagi lekkiej. Federacja wobec tego zorganizowała walkę o koronę tymczasową na UFC 284.

Po jednej stronie stanął Yair Rodriguez. Meksykanin wielokrotnie udowadniał swoje umiejętności, kończąc przed czasem Andre Filiego, legendarnego B.J. Penna, czy w ostatniej sekundzie „The Korean Zombie”. Popularny „El Pantera” zaprezentował się ze znakomitej strony w pojedynku z Maxem Hollowayem w listopadzie 2021 roku, jednak wówczas przegrał jednogłośną decyzją. Ostatni pojedynek Rodriguez zaliczył w lipcu 2022, gdy w main evencie spotkał się ze swoim dobrym znajomym, Brianem Ortegą. Amerykanin doznał kontuzji barku i sędzia musiał przerwać pojedynek, ogłaszając zwycięzcą Yaira.

Po drugiej stronie klatki znalazł się Josh Emmet. Doświadczony fighter zbliża się ku końcowi kariery, ale w ostatnich 5. pojedynkach Amerykanin pokonał każdego, kogo postawiło przed nim UFC. 37-latek kończył przed czasem Ricardo Lamasa, czy Michaela Johnsona, a w czerwcu ubiegłego roku kontrowersyjną decyzją pokonał Calvina Kattara. Josh Emmet podchodził do UFC 284 jako spory underdog.

Sprawdź!  Gdzie oglądać UFC Vegas 46: Chikadze vs. Kattar? Transmisja, stream online za darmo
https://online.efortuna.pl

UFC 284: Rodriguez vs. Emmett – RELACJA

RUNDA 1

Obaj zaczęli od bardzo dużego dystansu, wystrzelił w końcu Rodriguez z front kickiem na szczękę. Mocny lwo kick Meksykanina, odczuł to Amerykanin. Trafił kopnięciem na wątrobę „El Pantera”! Ofensywnie nastawiony Yair dominuje w pierwszych 2. minutach. Skróciłł dystans Emmett i postraszył swoimi ciężkimi dłońmi. Krótka wymiana, ponownie middle kick Rodrigueza. Josh ewidentnie szuka krótkich, mocnych sierpów, szuka wymian Amerykanin. Odpowiada bokserską kombinacją Meksykanin, mocno kopie na nogę. Trafił go prawym cepem Josh Emmett! Rodriguez w tarapatach, skręca się jak może, ale wyłapał kilka mocnych młotków i łokieć. Szuka poddania Meksykanin, ale Emmett świetnie go kontroluje i bije krótkimi łokciami. Odpowiada łokciami z dołu „El Pantera”, kończąc emocjonującą 1. rundę!

RUNDA 2

Po kilkudziesięciu sekundach badania wdają się w wymianę fighterzy i mocno bije Rodriguez! Dobre uderzenia na głowę i mocne middle kicki na korpus Meksykanina, broni się klinczem na siatce Emmett. Sporo sił stracił Amerykanin, kapitalnie podszedł „El Pantera” i ustrzelił go łokciem! Amerykanin ratuje się pojedynczymi ciosami, ale Rodriguez spokojnie unika jego szarż. Dużo kopnięć ze strony Meksykanina, atakuje latającym kolanem, ale zostaje złapany i ląduje na plecach. Bardzo z dołu aktywny Yair, non stop obija starszego rywala. Czai się na dźwignie Rodriguez, zapina trójkąt nogami! ODKLEPUJE JOSH EMMETT!

Sprawdź!  Karolina Kowalkiewicz relacjonuje sytuację na granicy! "Byliśmy w Dorohusku. Myślałam, że mi serce pęknie"

Oficjalny wynik: Yair Rodriguez wygrywa przez poddanie w 2. rundzie!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.