Boks

Tyson Fury wróci w tym roku i znalazł przeciwnika! „Dajmy fanom to, czego chcą”

Potwierdzony jest powrót Tysona Fury’ego do ringu. Brytyjczyk nie spotka się od razu z Ołeksandrem Usykiem, jednak rzucił już propozycję nowemu rywalowi!

Przed kilkoma tygodniami doszło do jednego z najbardziej wyczekiwanego rewanżów tego roku. Ołeksandr Usyk stanął do obrony pasów mistrzowskich wagi ciężkiej, które odebrał Anthony’emu Joshule we wrześniu ubiegłego roku na stadionie Tottenhamu. W Dżeddzie kibice ponownie zobaczyli pojedynek na pełnym dystansie.

Raz jeszcze też górą wyszedł Usyk. Ukrainiec był częściej trafiany, niż w pierwszym starciu, jednak nikt nie wątpił w jego zwycięstwo. Koniec końców arbitrzy ogłosili niejednogłośną wygraną Ołeksandra, który z kolei natychmiast powiedział: albo Fury, albo nikt.

O ile na potwierdzenie (kolejnego) powrotu z emerytury przez „Króla Cyganów” nie trzeba było długo czekać, o tyle… Usyk odmówił walki w grudniu. Powód jest jednak całkiem zrozumiały – w jego kraju wciąż toczy się wojna, a sam pięściarz ma do wyleczenia kilka urazów. Tyson Fury ogłosił z kolei, że jego następny pojedynek odbędzie się jeszcze w 2022 roku, a nazwisko przeciwnika poznamy na dniach.

Sprawdź!  Fury ogłasza koniec zawodowej kariery! "Nie interesuje mnie Usyk ani Joshua. Będę toczyć walki pokazowe choćby z Ngannou"

Z kim zmierzy się wciąż będący mistrzem WBC „The Gypsy King”? Na czele kolejki zdaje się być istatni rywal Usyka, Anthony Joshua. Brytyjczyk został wyzwany przez Fury’ego w wideo zamieszczonym na Twitterze:

Wydaje mi się, że wszyscy słyszeliście o tym, że za kilka miesięcy będę walczył. Zanim jednak ogłoszę przeciwnika, muszę to zrobić na wszelki wypadek. Anthony Joshua, wiem, że właśnie przegrałeś z Usykiem i nie posiadasz żadnego pasa. Chciałbym dać ci możliwość walki o tytuł WBC w najbliższych miesiącach.

Przegrałeś właśnie 12-rundową walkę, jesteś w formie, jesteś gotowy. Daję ci kilka miesięcy na przygotowanie. Jak chcesz, to wyślę ci datę i możemy się zmierzyć. Bitwa o Brytanię z pasem mistrza świata wagi ciężkiej WBC na szali. Jak cię to nie interesuje, to znajdę innego oponenta.

Niedługo później Tyson Fury wrzucił też grafikę zapowiadającą ich ewentualny pojedynek z kolejną wiadomością do „AJ-a”: Co powiesz, wielki brachu, dajmy fanom to, czego chcą, skoro Usyk pier***li? Mam datę i arenę, kto będzie rządził Brytanią?

Joshua zdaje się tylko czekał na taką kolej rzeczy. Szybko odpowiedział „Królowi Cyganów” na propozycję:

Sprawdź!  Coraz bliżej walki unifikacyjnej w wadze ciężkiej. Promotor Fury’ego zabrał głos!

Jasne, na luzie. Nie prowadzę takich rozmów online, więc jeśli serio jesteś zainteresowany, to daj znać 258MGT [grupa menedżerska]. Będę gotowy na grudzień.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.