Boks

Tommy Fury wypada! Jake Paul ma zmierzyć się z synem mistrza wagi ciężkiej!

Podobnie jak w ubiegłym roku, walka Jake Paul vs. Tommy Fury została odwołana. Tym razem jednak pięściarz-youtuber był przygotowany na taką ewentualność i szybko znalazł porządne zastępstwo!

Jake Paul miał spotkać się 6 sierpnia w najsłynniejszej arenie świata, Madison Square Garden, z Tommym Furym. Brytyjczyk nie doleciał jednak nawet na konferencję prasową, gdyż został zatrzymany na lotnisku i zabroniono mu wylotu do USA.

To kolejny raz, gdy walka Paul vs. Fury została odwołana. Podobna sytuacja miała miejsce w ubiegłym roku, a na drodze stanęła wtedy nagła kontuzja „TNT”. Tym razem Amerykanin miał więcej czasu i przewidując rozwój wydarzeń rozpoczął szukanie zastępstwa, z czym większego problemu nie miał. Poinformował o tym na Twitterze.

Jeśli Tommy do środy nie wyjdzie z kryjówki, albo nie pójdzie do ambasady, to walka zostaje odwołana. 3 przeciwników czeka w kolejce. Jestem inaczej zbudowany.

Jak podał Chris Mannix z redakcji Sports Illustrated, Jake Paul ma spotkać się w ringu z Hasimem Rahmanem Jr., który pomagał „The Problem Child” w przygotowaniach do walki z Natem Robinsonem. Będzie to pierwszy poważny sprawdzian Paula, któremu wiele osób zarzucało, że walczy jedynie z amatorami.

Sprawdź!  Konflikt White-Paul rozdmuchany przez media? Dana White: "To nie jest tak, że..."

Pięściarz-youtuber odwiedził niedawno na sali treningowej Rahmana Juniora i panowie zaliczyli wspólny sparing. Hasim docenił rozwój Paula:

Spodziewałem się czegoś takiego, jak przy pierwszym sparingu, ale się pomyliłem. Dostałem gościa z o wiele lepszą prawą, kogoś kto dobrze wyprowadza proste – mówił Rahman Jr. w rozmowie ze Sky Sports. – Ale najlepsze w tym wszystkim jest to, że zaczął kontrolować dystans. Na początku tylko się bił. Wiedziałem, że ma do tego serce. Teraz potrafi o wiele więcej.

Hasim Rahman Jr. to 31-letni zawodowy pięściarz z rekordem 12-1, 6 KO. Przed kilkoma miesiącami zaliczył pierwszą zawodową porażkę (nokaut w 5. rundzie). Jest synem byłego mistrza świata wagi ciężkiej, Hasima Rahmana, który w 2001 roku znokautował Lennoxa Lewisa.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.