Boks

Walka brata Tysona Fury’ego z Jakem Paulem kolejny raz zostanie odwołana? Cała rodzina dostała zakaz wjazdu do USA!

Rodzina Furych ma kolejne problemy. Tym razem okazało się, że również i Tommy dostał zakaz wjazdu do USA. Oznacza to, że nie zawalczy z Jakem Paulem?

Problemy Tysona Fury’ego i jego rodziny

W ubiegłym tygodniu media obiegła informacja, że Tyson Fury oraz jego ojciec zostali zbanowani przez amerykański rząd. Znaleźli się na liście ponad 600 osób, które dostały zakaz wjazdu do kraju ze względu na znajomość z narkobaronem Danielem Kinahanem.

Jest to irlandzki przestępca, który prowadzi kartel Kinahan, stworzony przez jego ojca nazywanego „Królem przemytu”. Ponadto jest uznawany za jednego z bossów superkartelu, czyli organizacji tworzonej przez największych narkotykowych przestępców z Europy.

Wśród pozostałych szefów syndykatu znajdują się m.in. aresztowani w Dubaju Ridouan Taghi oraz Raffaele Imperiale. Co ciekawe, również w Dubaju ukrywa się sam Kinahan, który kilka tygodni temu znalazł się na celowniku amerykańskich służb. Za pomoc w jego schwytaniu wyznaczyły one nagrodę w wysokości 5 milionów dolarów.

Ponadto Kinahan jest twórca grupy promotorskiej MTK, dla której przez lata walczył Tyson Fury. Mistrz świata nigdy nie ukrywał swojej znajomości z Irlandczykiem, a w sieci można znaleźć wiele ich wspólnych zdjęć.

Sprawdź!  Walki kibiców już w sobotę na gali Underground Boxing Night 2! "Mogą być różne miasta, różne kluby, ale jeżeli dochodzi do rywalizacji, należy się szacunek"

Tommy Fury nie zawalczy z Jakem Paulem?

Jak się jednak okazało, przyniosło to rodzinie Furych bardzo dużo problemów. Ojciec Tysona potwierdził, że wraz z synem na ten moment mają dożywotnie zakazy wjazdu na teren Stanów Zjednoczonych.

Wygląda na to, że początkowo zakaz nie dotyczył Tommy’ego, który 6 sierpnia ma walczyć z Jakem Paulem w Madison Square Garden. Finalnie jednak również i on nie ma możliwości wylotu do USA, w związku z czym głośny pojedynek stoi pod znakiem zapytania.

Gdy tylko wkroczyłem na lotnisko, zostałem odciągnięty na bok i funkcjonariusz powiedział mi, że nie mam możliwości wylotu do Stanów Zjednoczonych z powodów, które rzekomo są mi znane. Nie zrobiłem niczego złego i nie mam pojęcia, dlaczego nie mogę wylecieć do USA. Przez cały czas trenowałem do walki. Nie mam pojęcia – powiedział Fury za pośrednictwem social mediów.

Źródło: Talksport.com

Sprawdź!  Krzysztof Głowacki radzi Michałowi Cieślakowi przed walką o pas: "To powinna jego główna broń!"

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.