UFC

To z nim zawalczy Jan Błachowicz? Trudny rywal dla byłego mistrza UFC! „Siła woli pokonuje wszystkie inne siły”

Wygląda na to, że poznaliśmy nazwisko kolejnego rywala, z jakim Jan Błachowicz zmierzy się, powracając do oktagonu po ostatniej porażce w Abu Zabi.

„Cieszyński Książę” na gali UFC 267 zmierzył się z Gloverem Teixeirą. Polak przystąpił do drugiej obrony pasa i niestety został poddany już w drugiej odsłonie. Brazylijczyk zwyciężył walkę i w wieku 42 lat sięgnął po tytuł kategorii półciężkiej.

Polak zapowiedział, że zamierza powrócić na szczyt i odzyskać pas. Na konferencji po przegranej walce oświadczył, że potrzebuje przerwy i nie powróci do klatki szybciej niż w marcu. Jak wiadomo, fighter na pewno nie dostanie rewanżu z Gloverem Teixeirą.

O pas UFC z Brazylijczykiem ma zawalczyć Jiri Prochazka. Natomiast Anthony Smith, który zajmuje 3 miejsce w rankingu, w wywiadzie przyznał, że kilka godzin po gali UFC 267 miał dostać od organizacji ofertę walki z Janem Błachowiczem.

Po powrocie do Polski podczas konferencji „Cieszyński Książę” oświadczył jednak, że ma już datę pojedynku oraz rywala i nie jest nim Smith. W gronie potencjalnych przeciwników znaleźli się również Aleksandar Rakić, Thiago Santos i Magomed Ankalaev.

Sprawdź!  (VIDEO) Sergey Spivak szybko pokonuje Grega Hardy'ego! Pewny występ "Niedźwiedzia Polarnego"!

Jak ogłosiło ESPN, ostatni dwaj zawodnicy zmierzą się ze sobą na gali UFC on ESPN, która odbędzie się 12 marca 2022 roku.

Wygląda na to, że przeciwnikiem Jana Błachowicza będzie Rakić, który zajmuje 3 miejsce w rankingu. Fighter ma na swoim koncie 14 zwycięstw i 2 porażki. 9 razy wygrywał przez nokaut i raz przez poddanie.

29-latek aktualnie ma za sobą serię dwóch zwycięstw. Na gali w sierpniu 2020 roku pokonał Anthony’ego Smitha, natomiast w marcu tego roku wygrał z Thiago Santosem.

Zawodnik w ostatnim wpisie na swoim Instagramie zamieścił wpis – Siła woli pokonuje wszystkie inne siły – Być może swoimi słowami nawiązał do „legendarnej polskiej siły” Jana Błachowicza, z którą będzie musiał zmierzyć się w najbliższej walce.

Źródło: ESPN

Sprawdź!  Będzie nowy rekord UFC! Raul Rosas Jr. poznał datę debiutu i nazwisko rywala!

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.