UFC

Szczegóły strzelaniny i nowe fakty! Poznaliśmy motyw Caina Velasqueza?

Pojawiły się nowe szczegóły dotyczące zatrzymania Caina Velasqueza. Do zdarzenia z jego udziałem doszło wczoraj w San Jose.

Do strzelaniny w San Jose w stanie Kalifornia, jak informowaliśmy wczoraj, doszło we wtorek. Cain Velasquez został zatrzymany pod zarzutem usiłowania zabójstwa po udziale w strzelaninie. Były mistrz wagi ciężkiej UFC miał postrzelić jednego z cywilów. The San Jose Mercury-News podało nowe szczegóły.

Velasquez rzekomo strzelił w samochód, w którym przebywały trzy osoby. Jedna z nich została w ostatnim czasie oskarżona o molestowanie bliskiej krewnej lub krewnego dla byłego championa królewskiej kategorii wagowej. Raport The San Jose Mercury-News powołuje się na dokumenty sądowe.

Dane nieletniej ofiary nie są znane, ze względu na wiek. Wiadomym jest natomiast, że oskarżonym seksualnym drapieżnikiem jest 43-letni Harry Eugene Goularte, mieszkający w San Martin w Kalifornii w domu opieki prowadzonym przez jego matkę. W dokumentacji sądowej domniemane molestowanie członka rodziny Caina Velasqueza pojawiło się „100 razy”.

Goularte został zatrzymany w ostatni piątek pod właśnie tym jednym zarzutem. Pomimo sprzeciwu prokuratury okręgowej w Santa Clara, został wypuszczony. Trzy dni później doszło do zdarzenia na skrzyżowaniu Monterey Hwy oraz Bailey Avenue w San Jose.

Sprawdź!  Islam Makhachev wyśmiewa na Twitterze Rafaela dos Anjosa! "Nie walczyłem z mistrzem, bo cały czas się wycofujesz."

Cain Velasquez otworzył ogień w kierunku samochodu, w którym między innymi znajdował się Goularte, jednak trafił inną osobę. Tą okazał się być ojczym Goularte’a, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Nieznane są dane trzeciej osoby będącej w samochodzie.

Były mistrz wagi ciężkiej UFC, Cain Velasquez znajduje się obecnie w więzieniu stanowym w Santa Clara, bez możliwości wyjścia za kaucją. Przesłuchanie Amerykanina z meksykańskimi korzeniami odbędzie się we środę około południa czasu lokalnego.

Źródło: MMA Junkie, The San Jose Mercury-News

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.