Boks

Schwarzenegger o braciach Kliczko gotowych chwycić za broń! „Byliście bohaterami w ringu, jesteście bohaterami teraz”

Arnold Schwarzenegger skomentował wstrząsające wydarzenia na Ukrainie. Pochwalił postawę braci Kliczko, którzy są gotowi bronić Kijowa.

Od 24 lutego rosyjskie wojska nieustannie atakują Ukrainę. Żołnierze przejmują kolejne miasta i niszczą kolejne obiekty. W nocy doszło do bombardowania stolicy, a w mieście ponownie zawył syreny alarmowe.

Część mieszkańców już wczoraj uciekła na zachód. Dzisiaj pozostali próbowali opuścić Kijów. Mieszkańcy, którzy zdecydowali się zostać w mieście, dostali polecenie, by udać się do schronów.

W Kijowie wciąż pozostają bracia Kliczko, którzy nie zamierzają opuszczać miasta. Witalij jako mer stolicy ogłosił, że nadszedł czas, w którym trzeba chwycić za broń i stanąć do walki z rosyjskimi wojskami, które planują przejąć Kijów.

Nie ma innego wyjścia niż chwycić za broń i walczyć z Rosją. Mieszkańcy Kijowa mają broń i stali się żołnierzami gotowymi do obrony naszego miasta, które jest zagrożone przejęciem przez Rosję. Wierzę w Ukrainę, w mój kraj, w mój naród i w to, że powstrzymamy inwazję – przekazał Witalij w rozmowie z ITV.

Głos w sprawie wojny na Ukrainie zabrał obecny Arnold Schwarzenegger, który na swoich social mediach zamieścił kilka poruszających wpisów:

Sprawdź!  Usyk czy Joshua? Deontay Wilder typuje sobotni rewanż: "To jest jego czas. Wygra stosunkowo łatwo"

– Moje myśli są z ukraińskimi obywatelami. Proszono mnie o kilka wywiadów, ale uważam, że media powinny skupić się na tym, co siędzieje – na tragedii, która złamała nasze serca i odwadze Ukraińców, która nas inspiruje.

– Nie jestem ekspertem od polityki zagranicznej, więc zostawię analizy mądrzejszym do siebie. Wiem, jak to jest dorastać po wojnie, w okupowanym kraju i wiem, że ostatecznie na wojnach nie ma wygranych. Każdy cierpi.

– Mam ukraińskich przyjaciół i fanów, mam też rosyjskich przyjaciół i fanów. Mogę powiedzieć, że żadne z nich nie chce tej wojny.

– Mam nadzieję, że w końcu przemówi zdrowy rozsądek i zakończy tę niepotrzebną wojnę, zanim zniszczy zbyt wiele żyć.

Na koniec zwrócił się także do braci Kliczko, którzy są gotowi walczyć w obronie Kijowa. Przyznał, że ponownie stają się bohaterami, tak, jak w przeszłości byli nimi na ringu – Witalij i Władimir Kliczko, myślę o was, moi przyjaciele. Byliście moimi bohaterami na ringu i jesteście moimi bohaterami teraz.

Źródło: Twitter

Sprawdź!  Gdzie oglądać Babic vs. Balski? Transmisja na żywo, karta walk. Kiedy walka Babic vs. Balski?

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.