Boks

(VIDEO) Witalij Kliczko stanowczo o sytuacji na Ukrainie! „Nie boimy się i będziemy walczyć! Trzeba powstrzymać tę pełzającą okupację”

To o czym wszyscy ostrzegali stało się faktem. W czwartek z samego rana rosyjska armia zaatakowała Ukrainę. „Rosja przeprowadziła ataki artyleryjskie na infrastrukturę i straż graniczną” – powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Jeszcze przed atakiem głos zabrał były mistrz świata wagi ciężkiej i Mer Kijowa – Witalij Kliczko.

Agencja Reutera kilka minut po godzinie 4 nad ranem czasu polskiego przekazała, że Władimir Putin wydał oficjalny rozkaz przeprowadzenia „specjalnej operacji militarnej” w ukraińskim Donbasie.

„Rozpoczęła się inwazja, doszło do ataków rakietowych na budynki wojskowe i lotniska w Kijowie oraz Charków” – czytamy na Twitterze Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy.

Około 4 nad ranem czasu polskiego w Kijowie było słychać pierwsze dwa wybuchy, a media informowały również o eksplozjach w Charkowie i Odessie. W późniejszych godzinach miała rozpocząć się inwazja i ataki rakietowe na budynki wojskowe i lotniska, co jest głównym celem Rosjan. Informację przekazał doradca ukraińskiego MSW, Anton Heraszenko.

Sprawdź!  (VIDEO) Władimir Kliczko z apelem do całego świata! "Proszę, zatrzymajcie tę wojnę! Działajcie teraz! Jutro będzie za późno!"

Według CNN na kijowskim lotnisku miało dojść do pięciu wybuchów. Przed oficjalnym wypowiedzeniem wojny głos zabrał Mer Kijowa – Witalij Kliczko.

Były mistrz świata wagi ciężkiej kolejny raz wypowiedział się na temat rosyjskiej agresji na Ukrainę.

– „Ukraina wybrała swoją drogę i swoją przyszłość! I nie ma jej w imperium rosyjskim. Jest za to w cywilizowanej, demokratycznej wspólnocie krajów. Za ten wybór zapłaciliśmy wysoką cenę. I bronimy go od ośmiu lat, przeciwstawiając się rosyjskiej agresji. Nie boimy się i będziemy walczyć! (..) Nie ma czasu na rozmowy! Trzeba powstrzymać tę pełzającą okupację, rozlew krwi, prowokacje i kłamstwa, imperialne ambicje! Apetyty agresora wzrosną. I nie skończą się tylko na Ukrainie” – stwierdził Kliczko cytowany przez bokser.org

Kilkadziesiąt godzin przed atakiem w mediach społecznościowych głos zabrał również Władimir Kliczko.

Sprawdź!  (VIDEO) Ogromne emocje przed walką Canelo Alvarez vs Caleb Plant! Cztery mistrzowskie pasy stawką pojedynku w Las Vegas

 Bądźcie pewni, że Ukraina jest silna. Mamy silną stolicę, silne miasta i wioski, silnych i zjednoczonych obywateli, którzy ponad wszystko cenią swoją niepodległość i pokój w Europie. Wola niepodległego istnienia jest w naszym kraju nieskończona. Chwała Ukrainie! – powiedział Kliczko.

Przed godziną 9 rano czasu polskiego Anton Heraszczenko z MSW Ukrainy poinformował o ofiarach śmiertelnych – „Co najmniej osiem osób zginęło, a dziewięć zostało rannych na Ukrainie w wyniku rosyjskiego ostrzału”

Według doniesień mediów Rosja przeprowadziła nalot na bazę wojskową w Odessie, gdzie miało zginąć kilkadziesiąt Ukraińców.

W najnowszym wpisie Kliczko skomentował, że najgorszym wrogiem jest teraz panika. Zaapelował oto, aby nie tracić wiary.

 „Drodzy Kijowianie. Ukraina została zaatakowana przez agresora. W Kijowie słuchać huk wybuchów. Najgorszym naszym wrogiem jest teraz panika. Nie traćmy wiary…”

Poniżej nagranie z uderzenia rakiety w ukraińskie składowisko amunicji:

Źródło: bokser.org / RMF24

Sprawdź!  Łukasz Rajewski vs. Marian Ziółkowski w boksie? "Raju" jest na tak

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.