BoksMMA

(VIDEO) Szpilka przygotowuje się do debiutu w klatce! „Zawodnicy to współcześni gladiatorzy. Czuję się jak…”

Debiut Artura Szpilki w nowej formule to jedynie kwestia czasu. Pięściarz rozpoczął przygotowania i ma za sobą pierwsze treningi.

„Szpila” w zawodowym boksie wygrał 24 z 29 pojedynków. Ostatnią walkę stoczył w maju 2021 roku i już w pierwszej odsłonie został znokautowany przez Łukasza Różańskiego. Po tamtej porażce postanowił zrobić sobie przerwę od boksu.

O jego debiucie w klatce MMA mówi się od dawna, a w ostatnich wywiadach sam potwierdził, że w kolejnej walce na pewno nie zobaczymy go w ringu. Pięściarz dostał zarówno oferty z organizacji sportowych, jaki i freak fightowych.

Jakiś czas temu Szpilka spotkał się z szefem KSW. Martin Lewandowski w rozmowie z inthecage.pl przyznał – No wstępnie jesteśmy dogadani. Pracujemy nad kontraktem, ale może się okazać, że ta praca nad kontraktem może być bardzo bolesna. Możemy się też nie dogadać, więc na ten temat nie lubię gadać, jak nie mamy zawodnika pewnego, podpisanego.

Wciąż nie wiadomo, z kim miałby zmierzyć się Artur Szpilka. Padały już pomysły zestawienia z Tomaszem Adamkiem, czy Krzysztofem „Diablo” Włodarczykiem. „Szpila” oświadczył, że najbardziej chciałby zawalczyć z innym pięściarzem, tak, żeby szanse były, jak najbardziej wyrównane. Zaznaczył również, że klatka to dobre miejsce na wyjaśnianie konfliktów.

Sprawdź!  Szpilka typuje starcie o pas WBC! "Mimo że porażka z nim bardzo mnie boli, to ktoś musi pociągnąć polski boks"

Szpilka dopiero rozpoczyna przygotowania i na swoich social mediach opublikował nagranie po pierwszym treningu jiu-jitsu w życiu. Na udostępnionym filmiku powiedział – Dzisiaj pierwszy trening Jiu-Jitsu za mną. Powiem wam, zupełnie co innego. To się tak wydaje, ale… masakra…

W opisie dodał również – Inny świat. Zawodnicy MMA to współcześni Gladiatorzy.

Nagranie opublikowane przez Szpilkę skomentował Mateusz Gamrot, który na Twitterze przekazał, że kolejnym trudnym etapem będą zapasy oraz połączenie wszystkiego w całość

Źródło: Twitter

Sprawdź!  Mateusz Gamrot: "Zarobiłem dwa, trzy razy więcej niż w KSW"

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.