Boks

Wasyl Łomaczenko komentuje wojnę na Ukrainie! Były mistrz świata modli się za swoją ojczyznę

Kolejny ukraiński pięściarz reaguje na wstrząsające wydarzenia. Wasyl Łomaczenko skomentował w social mediach wojnę, która właśnie toczy się w jego ojczyźnie.

Od czwartku Ukraina broni się przed atakami ze strony rosyjskiej armii. Coraz niebezpieczniej robi się w stolicy kraju. Do Kijowa zbliżają się żołnierze, a miasto stało się celem ataków i było bombardowane. Część mieszkańców uciekła na zachód.

Pozostałe osoby ukryły się w schronach, czy też w metrze. Mer Kijowa były mistrz świata Witalij Kliczko zaapelował do mieszkańców. Wcześniej prosił o zachowanie spokoju, teraz ogłosił, że nadchodzi moment, w którym będzie trzeba chwycić za broń i walczyć z rosyjskimi wojskami.

Do kraju wrócił także przebywający w Wielkiej Brytanii Ołeksandr Usyk, który w ostatnim pojedynku pokonał Anthony’ego Joshuę i zdobył mistrzostwo świata WBO, IBF, WBA oraz IBO w wadze ciężkiej. Pięściarz na swoich social mediach przekazał:

– Droga Ukraino i drodzy Ukraińcy. W wiadomościach mówią, że uciekłem, ale to nie jest tak. Wyjechałem w związku z pracą. Wróciłem, jestem w domu. Musimy się zjednoczyć. Nastąpiły bardzo ciężkie czasy, bardzo martwię się o swój kraj, o ludzi. Koledzy, musimy zatrzymać tę wojnę! Musimy zrobić to wszyscy razem!

Tym razem głos zabrał kolejny pieśniarz Wasyl Łomaczenko były mistrz świata WBC, WBA oraz WBO w kategorii lekkiej. 34-latek zamieścił na swoich social mediach modlitwę, w której zwraca się do Boga:

Sprawdź!  (VIDEO) Słabe zachowanie Wildera po walce z Furym! Nie chciał okazać szacunku rywalowi: "Podszedłem podać mu rękę i powiedzieć dobra robota, a on..."

– Modlitwa o pokój na całym świecie i oświecenie narodów ziemi. Panie, obdarz swój lud pokojem. Panie, daj swoim sługom Ducha Świętego, aby ogrzał ich serca Twoją miłością i pouczył ich o wszelkiej prawdzie i dobroci. Panie, udziel im Swojej łaski, aby poznali Cię w pokoju i miłości, pokochali Cię i powiedzieli, jak apostołowie na Górze Tabor: „Dobrze nam Panie być z Tobą”. Ogrzej smutne serca ludzi, niech Cię wielbią w radości, zapominając o smutkach ziemi. Dobry Pocieszycielu, błagam Cię ze łzami, pociesz smutne dusze Twojego ludu. Niech wszystkie twoje narody zrozumieją Twoją miłość i słodycz Ducha Świętego, niech ludzie zapomną o smutku ziemi i niech porzucą wszelkie zło i przylgną do Ciebie z miłością, i niech żyją w pokoju, pełniąc Twoją wolę dla Twojej chwały.

Źródło: Twitter/Instagram

Sprawdź!  Tyson Fury jedzie po czołówce wagi ciężkiej! "Usyk? Walczył o życie. A AJ to..."

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.