Boks

Rosja atakuje Kijów! Witalij Kliczko chwyci za broń! „Nie ma innego wyjścia. Mieszkańcy Kijowa mają broń i stali się żołnierzami „

Mer Kijowa nie zamierza poddać się bez walki. Były mistrz świata Witalij Kliczko ogłosił, że chwyci za broń i będzie bronił stolicy Ukrainy.

Wczoraj w godzinach porannych Putin wydał rozkaz zaatakowania naszych wschodnich sąsiadów. Ostrzelanych zostało wiele obiektów nie tylko wojskowych. Media informowały także o rosnącej liczbie ofiar, którą większość stanowią żołnierze. Giną jednak również cywile, w tym osoby nieletnie.

Witalij jako mer Kijowa regularnie apeluje do mieszkańców stolicy. Początkowo prosił o zachowanie spokoju i przygotowanie najpotrzebniejszych rzeczy na wypadek natychmiastowej ucieczki do schronów. Duża część mieszkańców Kijowa postanowiła także uciec na zachód.

Następnie razem z bratem Władimirem zwrócili się do całego świata. Poprosili o wsparcie i zjednoczenie się, aby uniknąć eskalacji wojny, która może rozprzestrzenić się na Europę, a następnie na cały świat.

Sprawdź!  Usyk o rewanżu z Joshuą w trakcie wojny! "W ten sposób bardziej pomogę ojczyźnie, niż biegając z bronią po Kijowie"

W stolicy robi się coraz niebezpieczniej. Rosyjscy żołnierze zbliżają się do miasta, a dzisiaj władze ogłosiły alarm przeciwlotniczy i skierowały mieszkańców do schronów. Rosja zaczęła bombardowanie Kijowa, a prezydent kraju przekazał, że giną kolejne ofiary.

Kijów przygotowuje się na atak Rosjan, a żołnierze wysadzili już trzy mosty dookoła miasta, aby zahamować natarcie wrogich czołgów.

Mer stolicy ponownie zabrał głos i tym razem wystąpił w telewizji publicznej. Oświadczył, że zamierza stawić czoła rosyjskim wojskom.

Nie ma innego wyjścia niż chwycić za broń i walczyć z Rosją. Mieszkańcy Kijowa mają broń i stali się żołnierzami gotowymi do obrony naszego miasta, które jest zagrożone przejęciem przez Rosję. Wierzę w Ukrainę, w mój kraj, w mój naród i w to, że powstrzymamy inwazję – powiedział w rozmowie z ITV.

Źródło: Sportowe Fakty

Sprawdź!  Żona Usyka z ważnym apelem do Rosjanek! "Ratujcie swoje dzieci, bo tutaj na Ukrainie są tylko mięsem armatnim"

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.