Boks

Rosja atakuje Kijów! Witalij Kliczko chwyci za broń! „Nie ma innego wyjścia. Mieszkańcy Kijowa mają broń i stali się żołnierzami „

Mer Kijowa nie zamierza poddać się bez walki. Były mistrz świata Witalij Kliczko ogłosił, że chwyci za broń i będzie bronił stolicy Ukrainy.

Wczoraj w godzinach porannych Putin wydał rozkaz zaatakowania naszych wschodnich sąsiadów. Ostrzelanych zostało wiele obiektów nie tylko wojskowych. Media informowały także o rosnącej liczbie ofiar, którą większość stanowią żołnierze. Giną jednak również cywile, w tym osoby nieletnie.

Witalij jako mer Kijowa regularnie apeluje do mieszkańców stolicy. Początkowo prosił o zachowanie spokoju i przygotowanie najpotrzebniejszych rzeczy na wypadek natychmiastowej ucieczki do schronów. Duża część mieszkańców Kijowa postanowiła także uciec na zachód.

Następnie razem z bratem Władimirem zwrócili się do całego świata. Poprosili o wsparcie i zjednoczenie się, aby uniknąć eskalacji wojny, która może rozprzestrzenić się na Europę, a następnie na cały świat.

Sprawdź!  Karolina Kowalkiewicz relacjonuje sytuację na granicy! "Byliśmy w Dorohusku. Myślałam, że mi serce pęknie"

W stolicy robi się coraz niebezpieczniej. Rosyjscy żołnierze zbliżają się do miasta, a dzisiaj władze ogłosiły alarm przeciwlotniczy i skierowały mieszkańców do schronów. Rosja zaczęła bombardowanie Kijowa, a prezydent kraju przekazał, że giną kolejne ofiary.

Kijów przygotowuje się na atak Rosjan, a żołnierze wysadzili już trzy mosty dookoła miasta, aby zahamować natarcie wrogich czołgów.

Mer stolicy ponownie zabrał głos i tym razem wystąpił w telewizji publicznej. Oświadczył, że zamierza stawić czoła rosyjskim wojskom.

Nie ma innego wyjścia niż chwycić za broń i walczyć z Rosją. Mieszkańcy Kijowa mają broń i stali się żołnierzami gotowymi do obrony naszego miasta, które jest zagrożone przejęciem przez Rosję. Wierzę w Ukrainę, w mój kraj, w mój naród i w to, że powstrzymamy inwazję – powiedział w rozmowie z ITV.

Źródło: Sportowe Fakty

Sprawdź!  (VIDEO) Dramatyczny apel Witalija Kliczko! "Wróg jest wściekły i wszystko niszczy, rozstrzeliwując cywilów"

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.