Boks

(VIDEO) Usyk wrócił na Ukrainę! Komentuje fałszywe doniesienia: „W wiadomościach mówią, że uciekłem, ale…”

Oleksander Usyk wraz ze swoim teamem przekroczył właśnie granicę polsko-ukraińską i wrócił do ojczyzny! Mistrz świata WBO, WBA, IBO i IBF wagi ciężkiej nie pozostał bierny na aktualne wydarzenia i szybko wrócił z Wielkiej Brytanii.

Jeszcze dwa dni temu Usyk był w Wielkiej Brytanii, gdzie mogliśmy zobaczyć jego relację m.in. ze zwiedzania Londynu, czy wizyty na Stamford Bridge podczas meczu Ligi Mistrzów pomiędzy Chelsea, a francuskim Lille. Kibice byli zachwyceni, że mogli spotkać Ukraińca, a sam pięściarz zamieszczał nagrania z rozdawania autografów, czy wspólnych fotek z fanami.

Spokojną wizytę w Londynie przerwała niespodziewana inwazja Rosji na Ukrainę. Dziś nad ranem, 24 lutego, wojska rosyjskie wkroczyły na terytorium Ukrainy. Kraj jest cały czas bombardowany, a z godziny na godzinę pojawiają się coraz to nowe informacje. Zajęte zostają kolejne miasta i punkty, w tym między innymi elektrownia w Czarnobylu.

Działania Władimira Putina wywołały reakcję wielu osób ze świata sportu. Bracia Kliczko zaapelowali do świata o jedność w tej ciężkiej sytuacji i spokój.

Usyk wraca na Ukrainę!

Jeśli chodzi o Usyka, pięściarz nie reagował w mediach społecznościowych na te wydarzenia i nie udzielał żadnych informacji. Na Twitterze, jak i Instagramie kibice pytali w komentarzach, co sądzi o tym co dzieje się w kraju i czy wróci na Ukrainę.

Sprawdź!  Adam Kownacki na kartach punktowych przegrał wszystkie rundy! Mocny komentarz Andrzeja Wasilewskiego: "Mam nadzieję, że odłożył kasę i zakończy karierę"

Pojawiły się również komentarze, że pięściarz specjalnie uciekł z kraju!

Mistrz Świata przerwał milczenie w godzinach wieczornych udostępniając nagrania z przekroczenia granicy polsko-ukraińskiej.

Przypomnijmy, że wszystkie lotniska na Ukrainie są wyłączone z użytkowania. Usyk, który wracał z Wielkiej Brytanii musiał wylądować więc w Polsce, gdzie transportem drogowym udał się na granicę.

Usyk udostępnił zdjęcie z przejścia granicznego informując – „Kochani, jestem w domu”.

Fot. Instagram

Sergiej Łapin, dyrektor Usyk Team oraz asystent trenera Usyka napisał natomiast: „Na granicy z Polską korek ciągnie się na 30 kilometrów. Ludzie bądźcie spokojni.” – zaapelował do wszystkich, którzy próbują uciekać z kraju.

Dodając – „Na granicy jest panika, około 800 samochodów, które czekają na wjazd do Ukrainy jest zablokowanych”

Mistrz Świata wygłosił również przemówienie, które dodał w mediach społecznościowych:

„Droga Ukraino i drodzy Ukraińcy. W wiadomościach mówią, że uciekłem ale to nie jest tak. Wyjechałem w związku z pracą. Wróciłem, jestem w domu. Musimy się zjednoczyć. Nastąpiły bardzo ciężkie czasy, bardzo martwię się o swój kraj, o ludzi. Koledzy, musimy zatrzymać tę wojnę! Musimy zrobić to wszyscy razem!” – powiedział w nagraniu.

Rewanżowa walka pomiędzy Oleksandrem Usykiem, a Anthonym Joshuą ma odbyć się najwcześniej 21 maja, jednak nadal nie ma ustalonego konkretnego terminu oraz miejsca konfrontacji.

Sprawdź!  Skandal w Gniewnie. Polsat zrezygnował z transmisji tuż przed galą!

Usyk zaznaczał, że chce, aby pojedynek odbył się na Ukrainie. Aktualna sytuacja i inwazja Rosji z pewnością pokrzyżuje wiele sportowych planów – nie tylko Usyka.

Źródło: Instagram

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.