ACAMMA

Haratyk i Omielańczuk zawalczą na rosyjskiej gali! Jak wygląda sytuacja w Moskwie? „Nie panikowaliśmy…”

W czwartek w godzinach porannych rosyjskie wojska zaatakowały Ukrainę. Nieprzerwanie trwa bombardowanie naszych wschodnich sąsiadów, a armia Putina obrała sobie za cel stolicę kraju.

Wciąż rośnie liczba ofiar, a mieszkańcy Kijowa opuścili miasto lub udali się do schronów. Były mistrz świata Witalij Kliczko, który zasiada na stanowisku mera, już kilkukrotnie apelował do Ukraińców oraz całego świata.

Poprzednio prosił o zjednoczenie i wsparcie w wojnie z Rosjanami. Kiedy jednak stolica po raz kolejny została zbombardowana, a wojsko otoczyło miasto, Kliczko oświadczył, że przyszedł moment aby złapać za broń.

Jak wygląda sytuacja po drugiej stronie? W Moskwie aktualnie znajdują się Polacy, którzy zawalczą na gali ACA 136 w CSKA Arena. Rafał Haratyk już dzisiaj zmierzy się z Witalijem Niemczinowem, natomiast Daniel Omielańczuk zawalczy z Adamem Bogatyrewem.

Na miejscu znajduje się team Rafała Haratyka, w tym trener Damian Herczyk, który rozmawiał z portalem Sportowe Fakty. Przyznał on, że nie napotkały ich żadne trudności w związku z podróżą. Zdradził również, że w Moskwie nie da się odczuć żadnych zmian.

Sprawdź!  Artur Szpilka

– Nie odczuliśmy żadnych zmian w zachowaniu mieszkańców miasta. Nie było oznak paniki. My też nie panikowaliśmy. Poruszaliśmy się po mieście bez żadnych ograniczeń. W środę na Placu Czerwonym obchodzono Dzień Obrony Ojczyzny. Z tej okazji pojawiły się fajerwerki.

Jak na razie nie odczuliśmy żadnych zmian, ale zobaczymy, co będzie dalej. Pozostajemy tu do niedzieli. Staram się nie włączać tutejszej telewizji. Chcę się skupić na walce mojego zawodnika, ale oczywiście od tego nie da się uciec. Ten temat jest widoczny na ekranach, w gazetach, w social mediach – dodał.

Źródło: Sportowe Fakty

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.