KSW

Romanowski brutalnie rozbity! Krwawe zwycięstwo Janikowskiego [WIDEO]

Za nami niezwykle ciekawe starcie w kategorii średniej. Tomasz Romanowski zmierzył się z medalistą igrzysk olimpijskich w zapasach, Damianem Janikowskim.

Pierwszy pojedynek w kategorii średniej podczas XTB KSW 89 był starciem numerów 2 i 5 z rankingu. Tomasz Romanowski szybko wspiął się po kolejnych szczebelkach drabinki, nokautując Kęsika w 1. rundzie i niejednogłośnym werdyktem pokonując Radosława Paczuskiego. „Tommy’emu” noga powinęła się jednak przy próbie zdobycia pasa wagi średniej. Na Stadionie Narodowym został rozbity przez Pawła Pawlaka.

Podczas XTB KSW 89 Romanowski mierzył się z Damianem Janikowskim. Medalista igrzysk olimpijskich w zapasach ostatni raz w okrągłej klatce polskiej organizacji pojawił się w lipcu. Wówczas to jednogłośną decyzją sędziów pokonał Cezarego Kęsika. Tym samym zapaśnik zanotował kolejny skok w rankingu.

XTB KSW 89: Romanowski vs Janikowski – RELACJA

RUNDA 1

Romanowski bada dystans, oddał środek klatki. Janikowski postraszył high kickiem, ale zaraz musiał uważać na lewy „Tommy’ego”. Zapaśnik szuka kopnięć na kolano Tomka, który posyła szybkie, choć niecelne, bomby. Jankowski markuje ciosy pięściami i wyprowadza kopnięcie na głowę, ale szybko odpowiada Romanowski. I sięgnął prawy „Tommy”! Zatańczył na nogach Janikowski, któremu nie udaje się zaprosić rywala do parteru. Ruszył z ofensywą Damian, ale odskakuje mu Tomek. Świetny boks zawodnika Berserker’s Team, miesza kierunek ciosów to na głowę, to na korpus. Trafił prawym Romanowski, zaraz sięgną też potężnym lewym. Celnie bije „Tommy”, który choć krwawi to zdaje się przeważać w walce.

RUNDA 2

Sprawdź!  Piwowarczyk nokautuje! Zawalczy w finale turnieju KSW Epic [WIDEO]

Janikowski celuje lewym, z łatwością ucieka mu jednak zaraz Romanowski. Kolejne przepuszczenie „Tommy’ego”, sięgnął lewym sierpem, po którym Damianowi zaszumiało w głowie. Wymiana w krótkim dystansie, Janikowski nie oddaje pola Tomkowi, który odsuwa się od zapaśnika. I ruszył po skuteczne obalenie Wrocławianin! Bije obszernymi ciosami Janikowski, porozbijany mocno na twarzy „Tommy”, który próbuje wrócić na nogi. Bardzo mocne uderzenia posyła Damian Janikowski. Romanowski odpowiada ciosami z dołu, ale rozpuszcza ręce zapaśnik i okłada głowę Tomaszowi, który przetrwał do końca rundy.

RUNDA 3

Janikowski od razu wywiera presję, kąsa prostym na tułów i szuka też obszernego na głowę. Skrócił w końcu dystans i obalił Romanowskiego na matę. Damian ma bardzo dużo czasu, który przeznacza na uderzenia i kontrolę z góry. „Tommy” bije też krótkie ciosy z dołu, ale nie ma jak wyrwać się spod Janikowskiego. Wiele potężnych ciosów Damian spada na głowę Romanowskiego, który prawdopodobnie zaliczy kolejną przegraną z rzędu.

Sprawdź!  (VIDEO) Rajewski zmasakrowany na KSW 76! Parnasse wygrywa tymczasowy pas wagi lekkiej!

Wynik walki: Damian Janikowski wygrał jednogłośną decyzją sędziów!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.