KSW

Romanowski wygrywa stójkową wojnę! Pokonuje Paczuskiego na KSW 78!

W co-main evencie KSW 78 zobaczyliśmy eliminator do walki o bezpański pas mistrzowski wagi średniej. Zwycięzca programu „Tylko Jeden” Tomasz Romanowski zmierzył się z Radosławem Paczuskim.

„Tommy” od czasu porażki z Patrikiem Kinclem na KSW 61 robi furorę w polskiej federacji. Fighter Berserker’s Team z czterech ostatnich walk aż 3 zwyciężył przed czasem, kończąc Aleksandara Rakasa, Andrzeja Grzebyka, czy wreszcie kładąc spać Cezariusza Kęsika.

Romanowski drogę do kontraktu w KSW uzyskał zwyciężając w 2020 roku program „Tylko Jeden„. Pokonał tam Mariusza Radziszewskiego i dwukrotnie Marcina Krakowiaka. Tomek bardzo liczył na pojedynek z Adrianem Bartosińskim, jednak po wpadce z wagą przed starciem z Grzebykiem zdecydował się zmienić dywizję z półśredniej na średnią. Na KSW 78 walczył o możliwość wystąpienia w walce o mistrzostwo.

Jego przeciwnikiem był Radosław Paczuski. Warszawiak ma za sobą ponad setkę walk amatorskich i kilkadziesiąt zawodowych bojów w kickboxingu. Na koncie posiada między innymi tytuł mistrza świata i mistrza Polski w tej dyscyplinie sportu. Na zawodowych ringach zdobył pas mistrzowski organizacji DSF Kickboxing Challenge i Fight Exclusive Night.

Sprawdź!  Tomasz Romanowski chce walczyć z Normanem Parkiem - „Freakowe organizacje zrobiły z ciebie zawszonego grubasa”

W MMA Paczuski radzi sobie bardzo dobrze. Po 5. zawodowych walkach nie zaznał jeszcze smaku porażki, a tylko w debiucie starcie skończyło się decyzją sędziowską. Zawodnik Uniq Fight Club na KSW 73 skończył brutalnym KO Jasona Radcliffe’a.

-> Oglądaj galę KSW 78 na żywo! <-

Paczuski vs. Romanowski – RELACJA

RUNDA 1

Paczuski rusza z kopnięciem, duży dystans i szacunek do rywala z obu stron. Ruszył w końcu Romanowski, lekko sięgnął zawodnika Uniq Fight Club. Tommy powoli podchodzi, szykuje lewicę, ale nie chce dać się złapać w kontrę. Radek faktycznie szuka mocnego prawego, kopie w łydkę od wewnętrznej. Skraca dystans Tomasz Romanowski, dooobry podbródek Paczuskiego. Skracają w końcu dystans, mocno kopie frontem warszawski fighter, ale na gardę. Dobra kombinacja Radka, wyprowadza jeszcze wysokie kolano. Podszedł za blisko i trafia go potężnie Romanowski! Strzela zaraz kolejno prawym i lewym, zamroczyło na chwilę Paczuskiego, który atakuje jeszcze pod koniec rundy high kickiem.

RUNDA 2

Krąży Tomek, Paczuski kopie go po łydce. Trafia w końcu kopnięciem, zaprasza go do wymiany Romanowski! Ależ awantura w klatce, poleciały potężne sierpy, ale walka toczy się dalej. Znów szuka frontalnego kopnięcia na głowę Radek, Tommy próbuje trafić cepami. Leci prawe kolano Paczuskiego, dużo markuje rękoma Warszawiak. Trafia go piekielnym lewym Romanowski! Ucieka Radek Paczuski, Romanowski w natarciu. Dobry prawy w kontrze fightera Uniq Fight Club, uratował się ze sporych tarapatów. Romanowski wyczekuje leg kicka i posyła sierp w powietrze. Bardzo mocna kombinacja Paczuskiego, twardo stoi na nogach zawodnik Berserker’s Team. Trafia prawy Radek, Tommy szybko kontruje.

Sprawdź!  KSW Colosseum 2. Wielki powrót Materli! Nokautuje Paczuskiego w pierwszej rundzie! [WIDEO]

RUNDA 3

Paczuski kopie po nodze wykrocznej Romanowskiego na otwarcie. Wyprowadza lewy sierp Tommy,Paczuski kontruje i trafia prawym podbródkowym. Atakuje kolanem też Warszawiak, ale rywal krążąc zamyka go powoli na siatce. Seria Tomka, ucieka fighter Uniq Fight Club, daje podejść Romanowskiemu. Mocny długi prawy prosty Paczuskiego sięga szczęki. Przestrzelił Warszawiak, ale i oponent niecelny w kontrującej serii. Dobra akcja Radka, Romanowski próbował wejść w pas, ale szybko ucieka przeciwnik. Mocne prawe kolano, atakuje Tommy lewą. Znów długie prawe Radka, Tommy szuka jeszcze wymiany, ale walka zakończy się decyzją sędziowską.

Oficjalny wynik: Tomasz Romanowski wygrywa jednogłośną decyzją sędziów!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.