KSW

KSW Colosseum 2. Pawlak rozbija Romanowskiego! Zostaje nowym mistrzem kategorii średniej

Za nami kolejny pojedynek gali XTB KSW Colosseum 2. Poznaliśmy nowego mistrza wagi średniej, którego wyłoniła konfrontacja Pawła Pawlaka z Tomaszem Romanowskim.

Paweł Pawlak z przytupem wszedł do organizacji KSW i w efektownym pojedynku pokonał Damiana Janikowskiego. Starcie to zostało nagrodzone bonusem za najlepszą walkę wieczoru. Kolejne boje tylko potwierdziły wysoki poziom umiejętności popularnego „Plastinho”.

Paweł pokonał mocnego Cezarego Kęsika, a w ostatnim pojedynku wyszedł do walki z doświadczonym Tomem Breesem. Konfrontacja z Anglikiem przez większość czasu rozgrywała się w stójce, a gdy trafiła na matę, Polak zaczął rozbijać głowę przeciwnika ciosami, po których sędzia wkroczył do akcji i przerwał walkę. Po wygranej Paweł Pawlak zapowiedział, że chce się bić o mistrzowski pas.

Tomasz Romanowski jest na fantastycznej fali pięciu wygranych z rzędu, a od 2018 roku stoczył aż 15 walk i tylko jedna zakończyła się porażką, a kolejna remisem. Do tej pory w okrągłej klatce stoczył siedem pojedynków. Ostatni raz walczył na gali XTB KSW 78.

Tomasz zmierzył się wówczas z Radosławem Paczuskim. Zawodnicy dali niezwykle efektowny, wyrównany i emocjonujący bój w stójce. Obaj fighterzy przeżywali w nim trudne chwile, ale obaj też je przetrwali i dalej dawali fantastyczne show, w którym nokaut cały czas wisiał w powietrzu. Ostatecznie jednak całość batalii rozegrała się na pełnym dystansie i sędziowie zwycięzcą walki wskazali Tomasza Romanowskiego.

Sprawdź!  Szef KSW zabrał głos! Wiemy co z walką Pudzianowski vs Mamed: "Po ciężkim tygodniu treningów Mariusz pozwolił sobie na dość wyszukany żart"

-> Oglądaj galę KSW Colosseum 2 <-

RELACJA

RUNDA 1

Pawlak krąży wokół Romanowskiego strasząc kopnięciami. Tommy wyczekuje takich uderzeń i po próbie uderzenia nogą na korpus poluje lewym cepem. Trafił Romanowski prawym! Nie zgasił światła Tomek cały czas utrzymując wzrok na oponencie. Pawlak krąży, dobrze trafił prawym, ale Romanowski wcześniej posłał niezłą kombinacją. Dobre kopnięcie Pawła, ucieka zaraz przed kombinacją Tommy’ego. Romanowski niecelny z kombinacjami na głowę. Siadło kopnięcie prawą nogą Pawlaka, dokłada zaraz lewy fighter Octopusa.

RUNDA 2

Pawlak wykonuje dużo przyruchów, Romanowski próbuje ściąć głowę przeciwnika. Pochyla się przy tym na lewą stronę, czym naraża się na kopnięcie Pawła. Skraca dystans Tommy, dobry boks w jego wykonaniu. Poszedł z lewym-prawym zawodnik Berseker’s Team, dobrze ustrzelił Pawlaka. Podkręca tempo Tomek, ale Paweł dobrze atakuje kopnięciami. Tommy poluje na głowę Łodzianina, ale nie kończy walki w tej odsłonie.

RUNDA 3

Szybko skrócił dystans Pawlak, ruszył po sprowadzenie i zainkasował kolano. Wymiana w krótkim dystansie, Romanowski poślizgnął się przy jednym z uderzeń i dał się złapać w uchwyt ręka-głowa. Tommy napiera, uderza prawym prostym, ale Plastinho dobrze go okopuje. Atakuje prawą Romanowski, wykorzystuje przewagę dystansu Pawlak trafiając prostymi. Często kopie Pawlak, ale sięga go serią Romanowski. Było zderzenie głowami, mocne rozcięcie pojawiło się na głowie Tomka. Plastinho ruszył jeszcze z kopnięciami na koniec rundy.

Sprawdź!  Ogromne pieniądze dla Pudzianowskiego za walkę z "Bombardierem". Dostanie jedną z największych wypłat w karierze

RUNDA 4

Pawlak miesza kopnięcia z prostymi, cały czas jednak napiera Romanowski. Mocny lewy Tommy’ego, zaczął polowanie na głowę Pawła! Obficie krwawi po prawej stronie Berserker, ale ustrzelił go Plastinho! Dobra kombinacja fightera Octopusa, ale twardo na nogach Romanowski. Fronty na brzuch w wykonaniu Pawlaka, który sprowadza walkę do parteru! Mocne łokcie Pawła, ma ponad 120 sekund w tej odsłonie. Potężne łokcie rozbijają Tommy’ego, który daje Plastinho zmienić pozycję. Dewastacja w wykonaniu fightera Octopus Fight Team, dochodzą też ciosy na korpus Romanowskiego.

RUNDA 5

Zmęczony Romanowski reaguje na każdy ruch, zaatakował high kickiem Pawlak. Paweł krąży, kąsa pojedynczymi uderzeniami, wyprowadził celne kolana, przeważa zdecydowanie na kartach punktowych. Ruszył po nogę Plastinho i szybko przejmuje kontrolę w parterze. Rozbija Pawlak prawą stronę głowy Tommy’ego, jest na otwartej autostradzie do zdobycia pasa wagi średniej… i przerywa sędzia pojedynek!

Oficjalny wynik: Paweł Pawlak wygrywa przez TKO w 5 rundzie!

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.