FAME MMA

Piotr Szeliga relacjonuje sytuację w Przemyślu! „Spokój jest wyłącznie dzięki kibicom, którzy pilnowali miasta”

Piotr Szeliga tak jak zapowiedział, odwiedził wczoraj Przemyśl i zrelacjonował, jak wygląda sytuacja w mieście. Przekazał, że spokój na ulicach jest jedynie dzięki kibicom, co potwierdziło wiele osób obecnych na miejscu.

W ostatnich dniach ogromna liczba uciekinierów z Ukrainy przekroczyła granicę w Medyce, oddalonej o kilkanaście kilometrów od Przemyśla. Wśród uchodźców znaleźli się jednak nie tylko obywatele Ukrainy, ale również osoby z państw afrykańskich i azjatyckich.

Część z nich to studenci uczący się na Ukrainie. Media oraz kolejne osoby donoszą jednak, że znaczna większość to nielegalni imigranci, którzy nie posiadają żadnych dokumentów, nie znają języka, ani nie mają ze sobą żadnego bagażu.

Policja przekazał, że w Medyce doszło do napadu na sklep. Mężczyzna uzbrojony w nóż zaatakował sprzedawcę. Ten jednak obezwładnił napastnika. Mundurowi informują, że sprawcą był uchodźca, jednak nie pochodził on z Ukrainy. Nagranie z tego wydarzenia obiegło Internet.

Również w Medyce miał miejsce atak na ratownika medycznego. 44-latek z Turkmenistanu odgryzł Polakowi palec. Początkowo wpis pojawił o tym pojawił się na profilu Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu, jednak został szybko usunięty. W związku z tym niektóre media przekonywały, że jest to fałszywa informacja. Policja potwierdziła jednak, że doszło do takich wydarzeń.

Sprawdź!  "Popek" bez szans w walce na FAME 13? Jest coraz większym underdogiem!
Fot. Facebook

Duża liczba uchodźców, która przekroczyła granicę, zatrzymała się w Przemyślu. Mieszkańcy nie czuli się bezpiecznie, o czym informowali między innymi za pośrednictwem social mediów. Sprawy w swoje ręce wzięli podkarpaccy kibice, którzy zjednoczyli się i patrolowali ulice. Odprowadzili każdego uchodźcę, który nie posiadał żadnych dokumentów.

Mieszkańcy Przemyśla są wdzięczni kibicom, a na Facebooku można znaleźć wiele komentarzy, za pośrednictwem których dziękują za zachowanie bezpieczeństwa na ulicach.

Do Przemyśla postanowił wybrać się Piotr Szeliga, który na własne oczy chciał zobaczyć, jak wygląda sytuacja w mieście. Przekazał, że na miejscu wysłano sporą liczbę policjantów, jednak to dzięki kibicom na ulicach był spokój.

Szeliga rozmawiał z wieloma wolontariuszami pomagającymi w Przemyślu, którzy są wdzięczni za działania Podkarpackich Kibiców. Za pośrednictwem Instastory przekazał:

– Tak naprawdę dzisiejszy spokój w Przemyślu to jest wyłącznie dzięki działaniom chłopaków, którzy można powiedzieć, pilnowali swojego miasta, po czym wjechało ponad 120 funkcjonariuszy policji i nastał jakiś tam ład. Wcześniej to była Sodoma i Gomora. Naprawdę chłopaki z całego Podkarpacia, bez względu na wasze kluby, bez względu na podziały, szacun dla każdego.

– Naprawdę zrobiliście kawał zaje**stej roboty. Ja to mówię nie tylko z mojego punktu widzenia, ale także z punktu widzenia ludzi, którzy tam byli. Chłopaki tam nic złego nie zrobili. Wszystkich, którzy nie mieli ważnego papieru przy sobie, zaprowadzali w odpowiednie miejsce i tyle. Wiem to od ratowników, ochotników. Nie słuchajcie tych bzdur, że bandyci. Mogłoby to się dużo gorzej skończyć, jeżeli nikt by nie zareagował.

Więcej na ten temat znajdziesz na Instagramie Piotra Szeligi:

Źródło: Instagram

Sprawdź!  (VIDEO) Srogie liście w wykonaniu Mirosława Oknińskiego! Zobacz jak trener motywował Amadeusza Ferrariego

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.