UFC

Karolina Kowalkiewicz relacjonuje sytuację na granicy! „Byliśmy w Dorohusku. Myślałam, że mi serce pęknie”

Zawodniczka UFC Karolina Kowalkiewicz postanowiła wybrać się na granicę polsko-ukraińską i wesprzeć osoby uciekające przed wojną.

Na Ukrainie cały czas trwa walka z rosyjskimi wojskami. Władimir Putin nie spodziewał się takie oporu, a jego armia po atakach na obiekty militarne obrała sobie za cel budynki mieszkalne i cywilów. Dwa największe miasta Kijów i Charków są aktualnie niszczone przez ataki bombowe.

Wielu Ukraińców zdecydowało się na ucieczkę do Polski od razu po ataku Rosjan, do którego doszło 24 lutego. Jak przekazała Straż Graniczna, do 3 marca granicę przekroczyło ponad 575 tys. osób opuszczających Ukrainę. Najwięcej uchodźców odprawiono w Medyce. Ogromna liczba uciekinierów przekroczyła granice na pieszo, pozostali dojechali do Polski koleją lub samochodami.

Na przejście graniczne w Dorohusku wybrała się Karolina Kowalkiewicz, która postanowiła wesprzeć osoby uciekające przed wojną. Zawodniczka UFC zamieściła na swoich social mediach wpis, w którym m.in. zachęca do pomagania i przekazuje, jakie produkty są najbardziej potrzebne.

Sprawdź!  BREAKING! Kłopoty Jana Błachowicza! Pojedynek z Aleksandarem Rakiciem odwołany!

– PEACE & PEACE. Pokój, chyba wszyscy tego pragniemy… Kilkanaście godzin w aucie, kilkaset kilometrów za nami. Byliśmy na granicy w Dorohusku, w punkcie rejestracyjnym, oraz w kilku miejscach, gdzie jest udzielana niezbędna pomoc uchodźcom po przekroczeniu granicy. Jestem pozytywnie zaskoczona, jak to wszystko jest zorganizowane. Szacunek dla wszystkich wolontariuszy i ludzi dobrej woli.

– Odnośnie potrzebnych rzeczy, z tego, co przywieźliśmy, najszybciej rozeszły się szczoteczki i pasty do zębów, kosmetyki (szampony, żele, kremy itp. wszystko, czego sami byście potrzebowali…), woda i soki, słodycze, kabanosy, oraz świeże, smaczne kanapki. (Jeżeli chcecie przekazać jakieś dary, to sprawdźcie listę potrzebnych rzeczy i tego się trzymajcie).

– Widząc tych wszystkich ludzi uciekających przed wojną, którzy całe swoje życie zostawili za sobą, spakowali się w jeden mały plecak, a swoich bliskich (mężów, braci, ojców, synów) zostawili w piekle, walczących o swoją ojczyznę myślałam, że mi pęknie serce. A co oni muszą czuć… nawet nie jestem w stanie sobie tego wyobrazić.

– Pomagajmy, jak tylko możemy, a Ci, którzy są w stanie zakończyć tę wojnę, błagam Was, zróbcie wszystko, co w Waszej mocy, żeby to szaleństwo jak najszybciej się skończyło, a Ci niewinni ludzie mogli odbudować swój świat #stopwar #nowar #peace #ukraine #staystrong #nevergiveup #poland.

Źródło: Instagram

Sprawdź!  Pierwsze słowa Michała Oleksiejczuka po wygranej na UFC 267!

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.