FEN

Paweł Jóźwiak o najbliższej walce Mateusza Rębeckiego na FEN 37 – „Możemy obiecać, że już nie będzie taryfy ulgowej”

Już dziś odbędzie się gala FEN 37, która przez wielu określana jest najlepszym wydarzeniem spod szyldu tej organizacji. W walce wieczoru mistrz wagi lekkiej Mateusz Rębecki zmierzy się a Arkadiy’em Osipyanem. Podczas tego wieczoru odbędą się, aż cztery walki o mistrzowskie pasy organizacji FEN. Będzie to drugi pojedynek „Chińczyka” w ciągu półtora miesiąca.

Gdzie oglądać FEN 37: Rębecki vs. Osipyan? Transmisja PPV. Gdzie oglądać? Karta walk

W ostatnim czasie wielu kibiców narzekało na jakość rywali z jakimi mierzył się obecny mistrz wagi lekkiej organizacji FEN. Jednak tym razem udało się znaleźć rywala na wysokim poziomie sportowym, który legitymizuje się trzema wygranymi w jednej z najmocniejszych organizacji w europie jaką jest ACA.

Paweł Jóźwiak w wywiadzie dla fansportu.pl, zdradził, że od teraz kolejni rywala naszego rodaka będą na bardzo wysokim poziomie. Dodał również, że jest bardzo zadowolony, że udało mu się znaleźć dla swojego czempiona zawodnika tej klasy:

„Zarówno Mateusz i jego kibice oczekują, że będzie się on bił z mocnymi zawodnika. W przeszłości było z tym trochę problemów, ponieważ była pandemia i mieliśmy ograniczone możliwości ściągania rwali zza granicy i dlatego dawaliśmy mu taryfę ulgową. Ostatnio miał być mocny Akhmedov, który przecenił swoje możliwości ze zrobieniem wagi i musiał się z niej wycofać. Ratowaliśmy walkę, ale rywal nie postawił wysokiej poprzeczki. Na papierze nie wyglądał źle, ale teraz się zastanawiam czy to on był tak słaby czy Mateusz jest tak mocny, ale tą odpowiedź poznamy już teraz 27 listopada, bo w końcu udało nam się zakontraktować fajnego zawodnika. Jest on bardzo mocny, wszechstronny i myślę, że nie będzie on pasował Mateuszowi stylistycznie. Jest on również po serii w ACA. Wiem, że bił on się w piórkowej, ale pomiędzy piórkową a lekką jest tylko 4 kilo różnicy, a on na co dzień waży 81 kilogramów czyli tyle samo co „Chińczyk”. Jeżeli chodzi o fizyczność to nie będzie pomiędzy nimi żadnej różnicy i wygra ten, który ma lepsze umiejętności.” – powiedział Paweł Jóźwiak

Sprawdź!  Aktualizacja rankingu polskich zawodników MMA. Wielki awans "Gamera" w P4P, debiuty Figlaka, Szczepaniaka i Oniszczuka

„Myślę, że Rębecki też się cieszy, że ma w końcu godnego rywala, a zaznaczam, że on ma już swoją markę na świecie i jest wysoko w rankingu fightmatrixa i naprawdę nie lekko znaleźć mu mocnego rywala, który nie jest związany ekskluzywnym kontraktem z jakąś dużą organizacją. Też, nie wszyscy nie chcą się z nim bić. Tym bardziej cieszę się z tego angażu i myślę, że to starcie zainteresuje kibiców.” – dodał.

Oczywiście Mateusz nie ukrywa, że jego aspiracją jest pójście do UFC. Prezes FEN po raz kolejny zapewnił, że jeżeli pojawi to oni bez problemu puszczą go do najlepszej organizacji świata.

„My Mateusza nie trzymamy. Jesteśmy tak dogadani, że jak będzie oferta z UFC, to my go od razu puścimy. Wiadomo dla nas najlepiej, aby to trwało jak najdłużej, a dla Mateusza jak najkrócej. Czas pokaże, a ja mu życzę, aby się dostał do tego UFC trafił jak najszybciej. Dopóki to się nie stanie my możemy obiecać, że już nie będzie taryfy ulgowej i tych przeciwników będziemy mu zapewniać na najwyższym poziomie.”– podsumował

Sprawdź!  Aktualizacja rankingu polskich zawodników MMA - debiut Brzeskiego, Niedzielskiego, awans Haratyka i Pawlaka

Mateusz Rębecki jest jedną z największych gwiazd organizacji FEN. Jest on aktualnym mistrzem w wadze lekkiej. Większość swoich pojedynków kończył przed czasem co pokazuje, że nie lubi zostawiać decyzji w rękach sędziów punktowych. Obecnie posiada fantastyczną serię 11 wygranych z rzędu. W swoim ostatnim boju na FEN 36 już w 1 rundzie pokonał Felipe Da Silvę.

Jego rywalem będzie Arkadiy Osipyan. Rosjanin jest niezwykle perspektywicznym zawodnikiem na europejskiej scenie mieszanych sztuk walki. Od 2020 roku jest związany z najlepszą organizacją MMA w Europie czyli z ACA. Obecnie może się pochwalić serią 3. wygranych. W swoim poprzednim występie na ACA 127 poddał Davlatmanda Chuponova.

Pełna karta walk FEN 37:

Walka wieczoru:
70.3 kg: Mateusz Rębecki (14-1) vs. Arkadiy Osipyan (7-2) – o pas mistrzowski

Pozostałe:
77 kg K-1: Dominik Zadora vs. Anatoly Hunanyan – o pas mistrzowski
120.2 kg: Szymon Bajor (22-9) vs. Bartosz Szewczyk (3-0) – o tymczasowy pas mistrzowski
77.1 kg: Cezary Oleksiejczuk (7-2) vs. Aigun Akhmedov (22-2) – o pas mistrzowski
77.1 kg: Adrian Zieliński (20-11) vs. Szymon Dusza (10-6)
83.9 kg: Krystian Bielski (8-3) vs. Piotr Kuberski (8-1)
CW 95 kg: Adam Kowalski (13-6-1) vs. Mario Zgela (4-2)
61.2 kg: Mariusz Joniak (8-4) vs. Lukas Chotenovsky (6-0)
52 kg K-1: Barbara Nalepka vs. Hanna Gujwan
93 kg Semi-Pro: Łukasz Olech vs. Paweł Całkowski

Sprawdź!  Tomasz Romanowski chce walczyć z Normanem Parkiem - „Freakowe organizacje zrobiły z ciebie zawszonego grubasa”

Bartosz Oles

Od lat prawdziwy fan dobrego MMA. Sportami walki interesuje się od 14 roku życia. Na bieżąco śledzę wszystkie gale UFC oraz KSW. Największy idol? Pomimo kilku wybryków - Jon Jones! W wolnym czasie dużo podróżuje oraz spędzam czas ze znajomymi.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.