Boks

OFICJALNIE: Anderson „Spider” Silva powraca i zawalczy w formule bokserskiej! Znamy rywala i wszystkie szczegóły.

To nie żarty! Anderson Silva powraca i zawalczy w formule bokserskiej! Legenda MMA podpisała właśnie kontrakt na walkę, która odbędzie się już 19 czerwca. Informacja została potwierdzona przez TMZ Sports. Na gali zobaczymy również inny hitowy pojedynek z legendą boksu!

Anderson Silva zakończył karierę w MMA i został zwolniony z UFC w listopadzie 2020 roku po przegranej z Uriah Hallem. Od miesięcy spekulowano o tym, że po odejściu z największej organizacji MMA na świecie, „Spider” będzie chciał ponownie spróbować się w formule bokserskiej. Ponownie? Tak, ponieważ Brazylijczyk walczył już dwukrotnie, a w zawodowym rekordzie ma 1-1.

Anderson Silva vs. Chavez Jr

45-letnia legenda podpisała kontrakt na walkę z 35-letnim Julio Césarem Chávezem Jr., a pojedynek odbędzie się już 19 czerwca! Chavez Jr. ma na swoim koncie 58 stoczonych pojedynków, z czego aż 52 wygrane!

„Kiedy spoglądam wstecz na swoją podróż w sporcie, widzę, że nic nie poszło na marne” – mówi Silva w rozmowie z TMZ Sports. „Jestem niezmiernie szczęśliwy, że będę miał możliwość sprawdzenia moich umiejętności bokserskich z Julio Césarem Chávezem Jr.”

„Trenuję nieustannie, zawsze dążąc do tego, aby pokonywać wszystkie przeszkody. Walka jest moim wiecznym oddechem”.

Silva zdradził, że wydarzenie będzie zatytułowane „Tribute to the Kings” i odbędzie się na stadionie Jalisco w Meksyku. Transmisja odbędzie się tylko w systemie PPV.

Sprawdź!  T.J. Dillashaw walczył widząc na jedno oko! "To rozcięcie w drugiej rundzie... Musiałem skłamać, nie chciałem zatrzymania."

Ojciec i syn na jednej gali

Jeszcze większą niespodzianką jest to, że w walce pokazowej zobaczymy ojca wyżej wspomnianego pięściarza, a mianowicie Julio César Chávez Seniora (107-6-2) – powszechnie uważanego za jednego z największych pięściarzy wszechczasów.

Jego rywalem w walce pokazowej ma być Hector Camacho Junior (59-7-1) syn swojego byłego przeciwnika Hectora „Macho” Camacho (79-6-3), który zmarł w 2012 roku.

Chavez Senior walczył z „Macho” w 1992 roku. Teraz w walce pokazowej spotka się z jego synem.

Julio Jr. wydał oświadczenie, w którym skomentował walkę z Silvą: „Ponownie poświęciłem się dyscyplinie, którą kocham i będę gotowy stawić czoła każdemu w wadze półciężkiej, zaczynając od Silvy. Będę gotowy i zwyciężę 19 czerwca.”

Jak informuje TMZ walkę organizuje Keith Schoen z Schoen Entertainment i Armando Bareno z Global Sports Streaming.

„Zapowiada się epicka walka między dwoma doskonałymi wojownikami z globalną bazą fanów” – powiedział Schoen dla TMZ.

Anderson Silva został niedawno wyzwany do walki przez legendę boksu Roya Jonesa Jr., ale ostatecznie zawalczy z byłym mistrzem wagi średniej WBC Julio Césarem Chávezem Jr.

Sprawdź!  Francis Ngannou o walce z Jonem Jonesem: "Mam nadzieję, że to wydarzy się niebawem w Afryce."

Źródło: TMZ Sports

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *