UFC

Rębecki poznał nowego rywala! To były przeciwnik Gamrota

Mateusz Rębecki poznał nowego rywala. Brazylijczyk uratował pojedynek, wchodząc na zastępstwo kilka tygodni przed galą.

Polak powróci do klatki 11 maja podczas UFC Fight Night: Lewis vs. Nascimento. Początkowo miał zmierzyć się z Joelem Alvarezem, ale Hiszpan wycofał się z walki. To już trzeci raz, gdy zmienia się rywal Rębeckiego na ostatniej prostej przed starciem.

Nowy rywal dla Rębeckiego

Wcześniej Nick Fiore zastąpił Omara Moralesa, a Roosevelt Roberts wszedł do klatki zamiast Nurullo Alieva. Ponadto Loik Radzhabov nie wypełnił formalności i przekroczył limit wagowy. Dotychczas przed każdą walką Polaka w UFC pojawiały się problemy.

Tym razem na starcie w ostatniej chwili zdecydował się Diego Ferreira, czyli były rywal Mateusza Gamrota. Brazylijczyk ma już 39-lat i wygrał tylko jeden z ostatnich czterech pojedynków. Przewagą Ferreiry będzie jednak ogromne doświadczenie na najwyższym poziomie. W UFC walczy od 2014 roku i w maju wejdzie do oktagonu 15 raz w karierze.

Fani zastanawiają się, dlaczego nie doszło do zestawienia z Mattem Frevolą. Amerykanin miał zawalczyć na tej samej gali, ale jego rywal również się wycofał. Ponadto jest on zdecydowanie wyżej notowany niż Brazylijczyk i wygrana przybliżyłaby Polaka do TOP 15 kategorii lekkiej.

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.