Boks

(VIDEO) Wstrząsający apel Witalija Kliczko! „W stolicy nie ma Rosjan! Wróg zaatakuje z powietrza. Jeden pocisk uderzył w…”

Sytuacja na Ukrainie robi się coraz gorsza. Armia rosyjska przez noc próbowała przejąć stolicę, jednak Kijów odparł atak. Media informują o kolejnych ofiarach śmiertelnych, wśród których znajdują się dzieci.

Od godzin porannych 24 lutego Rosja nieustannie atakuje Ukrainę. Po zniszczeniu najważniejszych obiektów żołnierze strzelają do cywilów, atakują szpitale, a rakiety wycelowali także w budynki mieszkalne. Ukraińcy dostali broń i próbują bronić się przed Rosjanami.

Mer Kijowa Witalij Kliczko, który regularnie apeluje do obywateli i prosi o spokój, ponownie zabrał głos, po tym, jak rakieta uderzyła w blok. Do zdarzenia doszło około godziny 8:15 przy ulicy Lobanovsky 6A. Uderzenie zniszczyło, co najmniej kilka pięter. Ratownicy ewakuowali mieszkańców oraz udzielili pomocy poszkodowanym. Nagranie z całego zdarzenia można znaleźć w sieci:

Kliczko w ostatnim apelu przekazał, że mimo trudnej walki, Rosjanom nie udało się przejąć stolicy. To jednak nie koniec i mieszkańcy nadal mają nie opuszczać schronów. Kliczko ostrzega, że wróg ponownie zaatakuje z powietrza i zbombarduje stolicę.

Sprawdź!  Usyk o rewanżu z Joshuą w trakcie wojny! "W ten sposób bardziej pomogę ojczyźnie, niż biegając z bronią po Kijowie"

– Przyjaciele, drodzy Kijowianie. Noc była trudna, ale wojsk rosyjskich nie ma w stolicy. Wróg próbuje przebić się z Żytomierza i Gostomela. Agresorzy są zneutralizowani. Teraz w Kijowie jest kilka grup dywersyjnych, doszło do kilku starć, strzelanin… Rannych na 6:00 rano to 35 osób, w tym 2 dzieci.

Proszę wszystkich o zachowanie spokoju i bezpieczne przebywanie w schronach, bo wróg zaatakuje z powietrza. Jeden pocisk uderzył w budynek mieszkalny przy ulicy Lobanovsky 6A. Pogotowie już tam jedzie. Wojsko, policja i obrona będą bronić nasze miasto. Mamy ustawione punkty kontrolne, więc poruszanie się po mieście będzie ograniczone i trudne. Stacje metra są dostępne dla osób, które chcą się schronić.

Jak wygląda grupa dywersyjna: uzbrojona, w mundurze, mówi po rosyjsku, jeśli zobaczysz podejrzanych ludzi, zgłoś policji. Bądźcie czujni i jeśli zobaczycie znaki, które umieścił wróg, aby skierować ogień, zniszczcie je. To będzie trudne, ale musimy przetrwać, z nami wojsko, z nami obrona, z nami sprawiedliwość. Chwała Ukrainie.

Źródło: Instagram

Sprawdź!  Tyson Fury porównał siłę ciosu Wildera i Ngannou. "Nie sprawił mi problemów"

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.