FENUFC

Mistrz FEN zawalczy o kontrakt w UFC! Bartosz Szewczyk wystąpi w Contender Series

Oficjalnie potwierdzono, że w tegorocznej serii Dana White’s Contender Series zawalczy kolejny mistrz FEN. Bartosz Szewczyk stanie przed szansą na wywalczenie umowy z UFC!

Organizacja Fight Exclusive Night raz po raz wypuszcza kolejnych fighterów, by ci spełniali sportowe marzenia o angażu w UFC. W ostatnich latach byli to między innymi wieloletni mistrz wagi lekkiej Mateusz Rębecki, czy po jednej walce w FEN Michał Oleksiejczuk.

Zdawało się, że w tym roku o kontrakt z UFC zawalczy brat „Husarza”, Cezary. Zdecydował on jednak dołączyć do świata freak fightów i niebawem zadebiutuje w Prime Show MMA.

Bartosz Szewczyk zawalczy o kontrakt z UFC

Szansa na walkę za Oceanem stanęła jednak przed dobrym znajomym braci Oleksiejczuk, Bartoszem Szewczykiem. Mistrz kategorii półciężkiej FEN, który tytuł zdobył nokautując Marcina Łazarza, wystąpi niebawem w Dana White’s Contender Series. Wiadomości te przekazał prezes Fight Exclusive Night, Jakub Borowicz:

– Bartosz Szewczyk wystąpi w Dana White Contender Series. Mistrz FEN w kategorii półciężkiej nie przystąpi zatem do pierwszej obrony mistrzowskiego pasa, do której miało dojść w sierpniu tego roku.

Po trzech stoczonych walkach w organizacji podpisaliśmy bardzo długi kontrakt z gwarancją regularnych startów i furtką na duże walki w UFC/DWCS. Decydująca była wielka ambicja Bartka by bić się często, tylko z mocnymi rywalami i o jak największą stawkę.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.