KSW

Lewandowski o walce Materli z Pudzianowskim: „Ciężko nazwać to freak fightem. Obaj mają tyle samo do stracenia”

28 maja w łódzkiej Atlas Arenie dojdzie do hitowego zestawienia. W main evencie gali KSW 70 zmierzą się dwie legendy polskiego MMA Mariusz Pudzianowski i Michał Materla.

Początkowo po ogłoszeniu pojedynku kibice nie byli przekonani co do takiego starcia. Pudzianowski walczy bowiem w kategorii ciężkiej, natomiast Michał Materla to były mistrz dywizji średniej, który swoje pojedynki toczy w limicie do 83,9 kilogramów.

Zawodnik ze Szczecina przed walkami ścina jednak bardzo dużo i na co dzień waży ponad 100 kilogramów. Oznacza to, że przewaga warunków fizycznych Pudzianowskiego nie będzie aż tak wielka. „Cipao” wniesie do klatki mniej więcej tylko samo, co Szymon Kołecki, który walczył z byłym strongmanem w 2019 roku.

Szef KSW o walce Pudzianowski vs Materla

Niektórzy kibice nazywają to starcie freak fightem. Na te słowa odpowiedział Martin Lewandowski, który rozmawiał z portalem sport.pl Jeden z szefów KSW przyznał, że początkowo nie był przekonany do takiego zestawienia:

– Na początku zastanawiałem się, czy to jest dobry moment na konfrontację tych panów. Może to jest niepotrzebne, może poczekajmy jeszcze z tym zestawieniem, tak myślałem. Ale im dłużej zostawałem z tą myślą, tym coraz bardziej nabierałem apetytu na tę walkę.

– Jeżeli dwóch zawodników tej klasy ma ze sobą walczyć, to ciężko nazwać to freak fightem. Jedyną rzeczą, która może budzić jakiś rodzaj konsternacji wśród ludzi, to jest to, że Michał walczył w niższej kategorii wagowej niż Mariusz.

Lewandowski uważa również, że zarówno Materla, jak i Pudzianowski mają w tym przypadku sporo do stracenia – Myślę, że obaj panowie mają tyle samo do stracenia. Do klatki wniosą całą swoją historię.

Kursy bukmacherskie na walkę Mariusz Pudzianowski vs Michał Materla

Według bukmacherów sporym faworytem tego pojedynku jest Materla. Będzie on miał przewagę pod względem umiejętności i doświadczenia. Rywal może jednak zaskoczyć, gdyż posiada potężną siłę, co pokazał m.in. w ostatniej walce, kiedy to znokautował „Bombardiera” w 18 sekund.

Sprawdź!  (VIDEO) Mamed o swoim stanie zdrowia i przyszłości: "Nigdy w karierze nawet na treningu nie zaliczyłem knockdownu..."

Całą kartę walk KSW 70 obstawisz na stronie legalnego bukmachera STS. Rejestrując się – tutaj otrzymacie bonus w postaci darmowych 29 zł na dowolny zakład + zakład bez ryzyka do 200 zł.

-> ODBIERZ BONUS NA KSW 70

Źródło: sport.pl

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.