MMA

Leandro Lo zastrzelony przez policjanta! Był jednym z najlepszych zawodników w historii Jiu-Jitsu!

Brazylijskie organy ścigania prowadzą śledztwo w sprawie zabójstwa Leandro Lo, do którego doszło w jednym z klubów na koncercie.

Leandro Lo był jednym z najlepszych zawodników Jiu-Jitsu w historii. Miał na swoim koncie wiele sukcesów, w tym m.in. 8 razy sięgał po tytuł mistrza świata. Klasyfikowano go także na pierwszym miejscu w rankingu bez podziału na kategorie wagowe.

Mistrz świata zastrzelony w klubie

W sobotę 6 sierpnia Lo razem ze znajomymi udał się na koncert do klubu w Sao Paulo. W trakcie wydarzenia do ich stolika podszedł mężczyzna, który zaczął ich zaczepiać i zachowywał się agresywnie, grożąc im szklaną butelką. Lo zareagował i najpierw go obezwładnił, a następnie sprowadził do parteru oraz przytrzymał, dając mu szansę na uspokojenie.

Kiedy go puścił, znajomi Lo zwrócili się do napastnika, by ten się uspokoił i oddalił. Mężczyzna wyciągnął jednak broń i strzelił mistrzowi świata prosto w głowę. Następnie miał kilkukrotnie kopnąć Lo, po czym uciekł. Zawodnik został natychmiast przetransportowany do szpitala, jednak lekarze nie byli w stanie go uratować i stwierdzili śmierć mózgu.

Sprawdź!  (VIDEO) Pudzianowski schładza się po porannym bieganiu! Ekstremalny trening na mrozie: "Przy takiej pogodzie nie ma nic lepszego, jak rzucić się na śnieg"

Jak się okazało, agresywnym mężczyzną, który oddał strzał do Lo, to funkcjonariusz policji Henrique Otavio Oliveira. 30-latek był po służbie i jak wiadomo, już wcześniej miał problemy z prawem. W 2017 roku wdał się w awanturę w klubie nocnym, a gdy na miejsce przyjechali inni policjanci, zaatakował również ich.

W niedzielę sąd wydał nakaz aresztowania funkcjonariusza, a kilka godzin później był już zatrzymany. Nie stawiał oporu i został tymczasowo aresztowany.

Źródło: Twitter/BBC

Sprawdź!  Arnold Allen po pokonaniu Yusuffa na UFC Vegas 23: "Chcę tylko walki z kimś z topu". Anglik wskazuje z kim chciałby zawalczyć.

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.