KSW

KSW Colosseum 2. Mircea zwycięża rewanż na Narodowym! Świetny pojedynek z Szymańskim! [WIDEO]

Za nami wielki rewanż w kategorii lekkiej, który odbył się podczas gali XTB KSW Colosseum 2. W konfrontacji tej Roman Szymański po raz drugi zmierzył się z Valeriu Mirceą.

Do pierwszej walki pomiędzy Romanem Szymańskim a Valeriu Mirceą doszło w czerwcu zeszłego roku podczas gali KSW 71. Polak od początku dobrze kontrolował pojedynek w stójce i był blisko skończenia go przed czasem, ale Mołdawianin przetrwał trudne chwile. Ostatecznie jednak Mircea nie wyszedł do drugiej odsłony walki ze względu na kontuzję ręki. Zwycięzcą starcia został więc Roman Szymański.

Po walce z Mirceą Roman Szymański stoczył jeden pojedynek. Podczas gali XTB KSW 78 starł się z prawdziwym specjalistą od nokautów, niezwykle doświadczonym Raulim Tutaraulim. Co jednak ciekawe, po kilku atakach w stójce to Rauli obalił Szymańskiego, ale już na macie Polak złapał rękę rywala w technikę kończącą i dźwignią na staw łokciowy zmusił go do poddania się.

Valeriu Mircea od czasu starcia z Romanem Szymański stoczył dwie walki. Podczas gali KSW 76 stanął do boju z Gracjanem Szadzińskim. Pojedynek trwał niecałe dwie minut. Już w pierwszych akcjach Mircea trafił potężnym prawym, po którym Gracjan usiadł na macie. Polak szybko wstał, ale zaraz przyjął kolejny cios, po którym padł znokautowany.

Sprawdź!  Trener Okniński o rewanżu Janikowskiego z Kołeckim: "Szkoda zdrowia Janikowskiego. Damian już jest rozbity i po co mu kolejny nokaut"

Dwa miesiące później „Samotny Wilk” zmierzył się z byłym mistrzem KSW Borysem Mańkowskim i szybko go znokautował. Tuż przed zakończeniem pierwszej rundy Valeriu trafił potężnym latającym kolanem, po którym Mańkowski upadł i już pod siatką został dobity mocnymi ciosami. Akcja w wykonaniu Valeriu została wybrana najlepszym skończeniem wieczoru gali XTB KSW 78.

-> Oglądaj galę KSW Colosseum 2 <-

RELACJA

RUNDA 1

Mircea od razu zaczął obrotówką. Szymański stara się wywierać presję, ale Mołdawianin szuka mocnych sierpów na szczękę. Roman celnie kopie w łydkę, sam zaraz otrzymuje takowe i dobrze atakuje Mircea! mocne ciosy i latające kolano na głowę Romka! Wytrzymał to Szymański, a zaraz wyczuł jego low kick Valeriu i sprowadził walkę do parteru. Pełna kontrola mołdawskiego fightera, neutralizuje pracę Polaka z dołu. Mircea wyprowadza młotki, stara się obejść pozycję Szymańskiego, który pracuje na odwróceniem sytuacji.

RUNDA 2

Szymański szuka zejściem w nogil, trafia go raz za razem Mołdawianin. Potężny cios Polaka powala Mircei na deski! Rusza w parter, Valeriu jednak zajmuje pozycję z góry. Odwraca to Romek, ma już pozycję boczną i wywiera presję na rywalu. Były kolana, atakuje też kolanami na korpus oponenta. Dobra praca Romana w parterze, mocno trafia w głowę Valeriu. który zdecydowanie przegrywa tę rundę, ale panowie wracają do stójki. Znów markuje Polak zejście do kostek, sięga szczęki lewym. Mircea unika uderzeń, atakuje latającym kolanem.

RUNDA 3

Sprawdź!  XTB KSW Colosseum 2. Mamed szczerze o niedoszłych rywalach: "Spójrz na ostatnie lata ich kariery..."

Mircea od razu rusza z boksem, ale Szymański wyprowadza więcej uderzeń. Szuka sprowadzenia Romek, broni go jednak rywal, który trafił mocnym prostym! Atakuje zgodnie z poleceniami narożnika Polak, Mircea sam poszukał obalenia, dobrze kopie Romana w łydkę. Ruszył w nogi Mołdawianin, wylądował na deskach Szymański. Odwraca sytuację, ale Mircea wraca na nogi. Lewy na lewy, ale obaj już walczą ostatkami sił. Zaliczył obalenie przez podcięcie Valeriu, ciasno trzyma Polaka i bije go w głowę w pozycji bocznej tylnej. Szukał jeszcze przetoczenia Romek, ale to Mircea kończy walkę z góry.

Oficjalny wynik: Valeriu Mircea wygrywa przez niejednogłośną decyzję sędziów!

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.