KSW

(VIDEO) Okniński o walce wieczoru KSW 70: „Idą w freak fighty. Pudzianowski vs Materla to jest freak fight”

Mirosław Okniński w ostatnim wywiadzie skomentował main event gali KSW 70. Przyznał, że według niego jest to pojedynek freak fightowy.

Największa polska organizacja MMA w ostatnim czasie mocno zaskoczyła swoich kibiców bardzo nietypowymi zestawieniami. Podczas gali KSW 70 zobaczyliśmy pojedynek dwóch legend, czyli starcie Mariusza Pudzianowskiego z Michałem Materlą.

Starcie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, jednak kibice nie do końca widzieli sens w takim zestawieniu. Na co dzień Materla walczy bowiem w kategorii średniej, natomiast Pudzianowski w ciężkiej. Podczas walki były strongman był 15,5 kg cięższy.

Natomiast na ostatniej gali KSW 71 do klatki powrócił Marcin Różalski. Nie stoczył on jednak pojedynku w MMA, tylko zmierzył się z Errolem Zimmermanem na specjalnych zasadach. Obowiązywała formuła K-1, jednak rundy nie miały 3, a 5 minut, jak w MMA. Dodatkowo zawodnicy bili się w małych rękawicach.

Mirosław Okniński o organizacji KSW

W ostatnim wywiadzie dla fansportu.pl trener Mirosław Okniński odniósł się do main eventu gali KSW 70, czyli starcia pomiędzy Pudzianowskim i Materlą. Przyznał, że dla niego jest to po prostu pojedynek freak fightowy.

Sprawdź!  Soldić bał się walczyć z zawodnikami FEN? Zaskakujące słowa rzecznika prasowego: "Kalkulatorowi na starcie powiedzieliśmy stanowcze NIE"

– Na 10 czy 15 walk wszystko bym dał na Materlę. Nie myślałem, że Pudzian to zrobi. Ale też KSW trochę idzie w freak fighty, na zasadzie takiej, że dobierają Pudzianowskiego, który waży 120 kg z Materlą, który bije się w 84 kg. Szczególnie że Materla jest porozbijany po ciężkich bojach, to jest po prostu dla mnie taki freak fightach.

To jest fajne dla widzów, no bo jest wielki mistrz… Ludzie chcą tych zestawień, kasa się zgadza, ale zestawienie zawodnika ciężkiego z lekkim, jest szkodliwe dla zdrowia tego lekkiego. Jeżeli on dostaje dobrą kasę, to ja to rozumiem. To nie jest tak, że ja to potępiam. Ja to rozumiem.

Źródło: fansportu.pl

Sprawdź!  Gleba odpowiada na krytyczne komentarze po ogłoszeniu jego walki: "Będzie prawdziwa rzeź. Krytycy mogą wątpić, ale…"

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.