KSW

KSW 86. Efektowna wygrana Szczepaniaka! Fadipe rozbity w drugiej rundzie! [WIDEO]

Na KSW 86 doszło do pojedynku rankingowych fighterów kategorii półśredniej. Niedawny pretendent do pasa Artur Szczepaniak zmierzył się z Henrym Fadipe.

-> Odbierz bonusy na KSW 86!

Mieszkający na co dzień w Belgii Polak kapitalnie przywitał się z rodzimą publicznością szybko kończąc pierwszych oponentów. Szczepaniak w debiucie poddał Stomenova, a 7 miesięcy później wyszedł na pojedynek z holenderskim strikerem Brianem Hooiem. Podczas, gdy wszyscy spodziewali się wymian, Artur znokautował rywala w 43 sekundy. Pojedynek o pas nie poszedł jednak po jego myśli – Adrian Bartosiński skończył go w niecałe 2 minuty.

Rywalem Szczepaniaka na KSW 86 miał być Igor Michaliszyn. Na niedługo przed galą wycofał się on ze starcia, a w jego miejsce wskoczył Henry Fadipe. Dla nigeryjsko-irlandzkiego zawodnika była to 4. walka w KSW. Jeszcze w tym roku „Herculez” pokonał niejednogłośną decyzją Krystiana Kaszubowskiego.

-> Obstaw KSW 86 bez ryzyka

KSW 86: Szczepaniak vs Fadipe – RELACJA

RUNDA 1

Szczepaniak nie odpala się w pierwszych sekundach, podobnie zresztą Fadipe. Praktycznie bez ciosów w 1. minucie, zrywał się z pojedynczymi akcjami Irlandczyk. Poszedł po próbę sprowadzenia Artur, postraszył jeszcze kopnięciem w głowę uciekającego oponenta. Kolejna akcja „Herculeza”, szukał obalenia Polak, ale zaraz oberwał mocnymi ciosami przy rozerwaniu. Szczepaniak świetni kiwnął, trafił prawym i obalił Henry’ego, który szybko przesweepował Artura. Mocne kopnięcie na korpus Szczepaniaka, Fadipe odpowiada prostymi. Trafił prawym krzyżowym Polak, szarżuje na „Herculeza” i zalicza sprowadzenie! Polak z góry, ale ucieka mu z krucyfiksu Nigeryjczyk z Irlandii. Fadipe szuka akcji zakończonej lewym sierpem, obrywa Artur, ale jeszcze Szczepaniak obala oponenta na ostatnie sekundy.

Sprawdź!  Bartosiński w UFC? Szef Artnox zdradza, kiedy to nastąpi! "Będzie musiał pokonać..." [VIDEO]

RUNDA 2

Fadipe agresywnie zaczyna na środku klatki, straszy krótkimi frontami, jeden trafia Polaka w szczękę. Artur kapitalnie wszedł w tempo i obalił „Herculeza” po wyniesieniu! Łatwo wraca na nogi Henry, a zaraz wskakuje do pełnej gardy. Mocne ciosy z góry Szczepaniaka, Fadipe szuka krótkich łokci z pleców, ale znakomicie obija go Artur. Pełna kontrola „Króla Artura”, który szukał poddania, po czym z łatwością zmienił pozycję. Powrót do stójki, mocny lewy na lewy! Presja Szczepaniaka, który ciężkimi ciosami okłada Nigeryjczyka z Irlandii! Potężne cepy Polaka, Fadipe pada po prawym i wygrywa Artur Szczepaniak!

Wynik walki: Artur Szczepaniak wygrywa przez KO w 2. rundzie!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.