FAME MMA

Krzysztof Radzikowski zabrał głos w sprawie walki z Szymonem Kołeckim! „To dla mnie elita. Powiem ci szczerze, że…”

O debiucie Krzysztofa Radzikowskiego w formule MMA mówiło się od kilku miesięcy. Były strongman finalnie zawalczy w największej freakowej organizacji, czyli FAME MMA. Jego debiut już 20 listopada! Radzikowski zmierzy się z Piotrem „Bestią” Piechowiakiem.

Krzysztof Radzikowski to jeden z najbardziej utytułowanych polskich strongmanów. Ma on na swoim koncie takie sukcesy jak Wicemistrzostwo Polski Strongman 2008 i 2009, Wicemistrzostwo Europy Strongman 2009, Wicemistrzostwo Europy w Wyciskaniu Belki 2009, a także Mistrzostwo świata federacji World Strongman Federation 2012.

Teraz planuje pójść śladami Mariusza Pudzianowskiego i spróbować swoich sił w mieszanych sztukach walki. Popularny „Radzik” trenuje w poznańskim ANKOSIE m.in. u trenera Andrzeja Kościelskiego. Jak sam przyznał uczęszcza na zawodową grupę, gdzie sparuje z profesjonalistami m.in. Michałem Andryszakiem.

Rywalem Radzikowskiego będzie Piotr „Bestia” Piechowiak, który ma już za sobą walki w formule MMA. Na poprzednich galach FAME bił się kolejno z Marcinem Najmanem i Piotrem Szeligą. Zarówno z jednym i drugim wygrał przed czasem.

Radzikowski o walce z Szymonem Kołeckim

Już teraz mówi się o kolejnych walkach Radzikowskiego, który kontrakt podpisał na kilka pojedynków. Na wczorajszym „cage’u” przed FAME 12, które odbędzie się już 20 listopada poruszono temat potencjalnej walki „Radzika” z… Szymonem Kołeckim!

Sprawdź!  Wywiad na żywo z trenerem Oknińskim! Odpowie na pytania kibiców! [WIDEO]

Organizacja FAME prawdopodobnie będzie chciała ściągnąć do siebie Kołeckiego, który rozstał się jakiś czas temu z KSW i jest wolnym zawodnikiem. Padło już jedno nazwisko, lecz „Boxdel” postanowił dopytać oto co Radzikowski sądzi o walce z Kołeckim, do której mogłoby dojść w przyszłości.

„Powiem ci szczerze, że nie wiem. Szymon to dla mnie elita. Teraz to mnie tak zaskoczyłeś… każdy mnie pyta o walkę z Pudzianem, a Ty mi wyjechałeś z Szymonem. Kurcze.. to chyba jeszcze z rok czasu przede mną, jak nie lepiej. Ja pamiętam walkę Szymona z Mariuszem i Mariusz też zapowiadał dużo no i do tej pory rewanżu nie ma.” – powiedział Radzikowski.

Na pytanie odnośnie potencjalnej walki z Mariuszem Pudzianowskim odpowiedział – „Ja nie mówię nie. Nie będę gościem, który mówi nie, bo ten za silny, ten za dobry, tamtego nie. Życie jest jedno, trzeba spróbować wszystkiego”. – całą rozmowę znajdziecie poniżej.

Szymon

Interesuje się motoryzacją, podróżami, ale przede wszystkim sportami walki, z którymi jestem związany od najmłodszych lat. Już jako dziecko uczęszczałem na treningi boksu, następnie próbowałem swoich sił w MMA, jednak przez kontuzję kolana nie mogłem poświęcić się tej dyscyplinie w stu procentach.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.