High League

Królowa freak fightów zstąpiła z tronu! „Lil Masti” kończy z walkami!

Aniela „Lil Masti” Bogusz wzięła sobie do serca znany cytat z piosenki zespołu Perfect „Niepokonani”. Uważana przez wielu za najlepszą freak fighterkę zawodniczka postanowiła zakończyć karierę!

Przed kilkoma miesiącami Fame MMA ogłosiło największy rewanż na żeńskiej scenie freak fight. Z High League wypożyczona została championka wagi OPEN kobiet FAME, Aniela Bogusz. Niepokonana zawodniczka wystąpiła w main evencie gali z numerem 15 przeciwko mistrzyni kategorii koguciej, Marcie Linkiewicz.

Freak fighterki spotkały się po raz pierwszy przed trzema laty, a „Lil Masti” szybko rozprawiła się z „Linkimaster”. W 2022 roku pojedynek miał wyglądać inaczej zwłaszcza z powodu Marty, która wykonała tytaniczną pracę i bardzo rozwinęła się w MMA. Na jej nieszczęście, Bogusz nie stała w miejscu.

„Masti” zwyciężyła pewną jednogłośną decyzją sędziów i zgarnęła łącznie 3 tytuły mistrzowskie, a w tym ten najważniejszy: pas Królowej Freak Fight. Zdawało się, że jedynie „Linkimaster” może zagrozić Anieli w klatce i wszyscy zastanawiali się, z kim kolejnym zmierzy się Bogusz?

Odpowiedź brzmi: z nikim. „Lil Masti” za pośrednictwem swojego kanału YouTube poinformowała fanów, iż kończy przygodę z walkami! Zawodniczka Uniq Fight Club podała też powód tej decyzji:

Sprawdź!  Denis odpowiedział na słowa Szeligi! "Nie mierz innych swoją miarą. Marne doświadczenie i umiejętności, które nie są na najwyższym poziomie"

Podjęłam decyzję świadomą, dojrzałą, że kończę z walkami. Powodem podjęcia tej decyzji jest – pewnie część z was się domyśla – chęć spełnienia największego mojego i Tomka marzenia, a mianowicie marzenie powiększenia rodziny!

Oczywiście treningi sportów walki mogą raczej zaszkodzić w staraniach o dziecko. Dodatkowo Aniela powiedziała, iż chce się rozwijać między innymi w biznesie, a tocząc jedną walkę w roku praktycznie wszystko kręci się wokół tego występu. Przez to też „Lil Masti” nie mogła skupić się na innych kwestiach.

Tym samym Aniela Bogusz odchodzi ze świata freak fightów z perfekcyjnym rekordem bez żadnej porażki. Oprócz dwóch wygranych nad Martą Linkiewicz, Królowa Freak Fightów pokonywała też Adriannę Śledź i byłą pięściarkę Ewę Brodnicką. „Lil Masti” zaliczyła też jeden pojedynek w boksie birmańskim, gdzie w trzech rundach nie dała najmniejszych szans „Zusje”.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.