KSW

Kołecki o pieniądzach za walkę na KSW 62: „Poza dwoma nazwiskami w Polsce nikt by nie odmówił, gdyby dostał taką wypłatę”

Już 17 lipca na gali KSW 62 do klatki powróci Szymon Kołecki. Były sztangista po zwycięstwie z weteranem Martinem Zawadą zdecydował się na pojedynek ze znacznie słabszym rywalem.

Dla Kołeckiego będzie to 11 walka w karierze. Dotychczas wygrał 9 razy, w tym 8 przez TKO. Sami szefowie organizacji KSW mówili o planach zestawienia zawodnika z aktualnym mistrzem wagi półciężkiej Tomaszem Narkunem.

Można jednak powiedzieć, że Kołecki zrobił krok w tył, przyjmując starcie z Akopem Szostakiem, który ma w swoim rekordzie 4 zwycięstwa, trzy porażki i jedno no-contest. Szostak ostatni raz w KSW walczył w 2019 roku i w 36 sekund został znokautowany przez Erko Juna.

Kołecki jednak nie lekceważy swojego rywala i przygotowuje się do tego pojedynku tak, jak do innych walk. W rozmowie z portalem mymma.pl zaznaczył – Dlatego trenuję solidnie i koncentruję się na tym mocno. Będę robił wszystko, żeby ani na sekundę nie zdekoncentrować się w trakcie walki, aby pokazać tę przewagę, którą będę miał. Zdaję sobie jednak sprawę, że jeśli zrobię błąd, to może dojść do sytuacji zagrożenia.

– Tu jest ten element psychologiczny, pozasportowy, który jest trudniejszy aniżeli sam sportowy. Wychodzisz do walki z Martinem Zawadą i jak przegrasz, nikt ci złego słowa nie powie, bo Martin to jest uznana walka. Ale wyjdź do walki z Akopem, potknij się, dostaniesz kopa w łeb, budzisz się po walce i jak to światu potem wytłumaczysz? Wydaje się teoretycznie na papierze, że to są łatwe pieniądze, ale mentalnie wcale one nie są łatwe – dodał.

Sprawdź!  Antun Racic zmierzy się z Jakubem Wikłaczem na KSW 63 w Warszawie

KOŁECKI O WYPŁACIE ZA WALKĘ Z SZOSTAKIEM

Fighter przyznał również, że w Polsce praktycznie żaden zawodnik nie odmówiłby takiego zestawienia. Podobne słowa padły z ust Łukasza Jurkowskiego przy okazji pojedynku z Mariuszem Pudzianowskim – W ogóle uważam, że pewnie poza dwoma nazwiskami w polskim MMA nikt z żadnej kategorii wagowej w Polsce by tego zestawienia nie odmówił, gdyby dostał taką wypłatę, jaką ja dostaję – powiedział Kołecki.

– Słowa krytyki w żaden sposób na mnie nie wpływają. Spodziewałem się tego, że ktoś może mówić, że to jest łatwe zadanie, ale to jest moja praca. Takie dostałem zadanie od pracodawcy. Przyjąłem je i zrealizuję – kontynuował.

Darmowy zakład na walkę Szymon Kołecki vs Akop Szostak

Według bukmacherów ogromnym faworytem nadchodzącej walki jest oczywiście bardziej doświadczony Szymon Kołecki. Jego rywalowi eksperci nie dają najmniejszych szans:

Kurs na zwycięstwo Kołeckiego – 1.12

Kurs na zwycięstwo Szostaka – 6.26

Rejestrując się u bukmachera STS – TUTAJ – Otrzymasz 29 złotych darmowego depozytu oraz zakład bez ryzyka do 200 złotych.

Sprawdź!  "Don Kasjo" o starciu z Arturem Szpilką: "Żeby król się zgodził na walkę, to musi w końcu coś wygrać"

–> Darmowy zakład na KSW 62 <–

Źródło: mymma.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.