UFC

Khabib o byłym mistrzu UFC Jose Aldo: „Takich zawodników nazywam biznesmenami. Wychodzą po pieniądze”

Khabib Nurmagomedov podczas ostatniej konferencji nazwał byłego mistrza UFC biznesmenem. Według Dagestańczyka fighter wychodzi do oktagonu po pieniądze.

Jose Aldo powrócił po serii trzech porażek i odniósł już drugie zwycięstwo. Najpierw po jednogłośnej decyzji wygrał z Marlonem Verą, a następnie z Pedro Munhozem. Po zwycięstwie Brazylijczyka pojawiło się wiele komentarzy, że wciąż jest w świetnej formie.

Khabib Nurmagomedov uważa jednak, że każdy fighter w swojej karierze jest tylko raz w szczytowej formie, a Aldo ma ten moment już za sobą. Ponadto walka z takimi przeciwnikami jak Vera czy Munhoz nie pokaże prawdziwej wartości zawodnika.

– [Transkrypcja lowking.pl] Gdy Conor walczył z Cerrone, wyglądał jak lew. Gdy walczy z mocniejszymi rywalami, wygląda jak przerażony cykor. Twoją wartość pokazuje tylko walka z czołowymi zawodnikami. Poziom reprezentacji Rosji w piłce nożnej nie zostanie pokazany w starciu z Maltą tylko w starciu z Chorwacją – powiedział Khabiba podczas konferencji w Moskwie.

Walka z Kowbojem nie pokaże twojego prawdziwego poziomu. Tak samo nie pokaże go walka Aldo z Pedro Munhozem. Niech da taki sam pojedynek z Petrem. Wtedy możemy powiedzieć, że ponownie jest u szczytu formy. A widzieliście, co wtedy zrobił. Zamknął się w żółwiu i czekał, aż sędzia przerwie. To pokazuje, że nie jesteś u szczytu. Jeśli jesteś uderzany, ale jesteś przytomny, a jednak się nie bronisz, to nazywam takich zawodników „biznesmenami”. Wychodzą po pieniądze.

Istnieją też prawdziwi mistrzowie, którzy walczą ostro z każdym. Nie dbają o pieniądze. Oczywiście to ważny aspekt, ale mają ducha rywalizacji. Nie ma więc możliwości, żeby Aldo ponownie był u szczytu formy.

Źródło: lowking.pl

Sprawdź!  Michael Bisping o Rockhold vs. Strickland: "Jeśli przegrywasz tyle walk przez KO, czy masz jeszcze szczękę?"

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.