UFC

Khabib krytycznie o ring girls w MMA: „Nie chcę nikogo obrazić, ale ring girls to…”

Były mistrz UFC Khabib Nurmagomedov na ostatniej konferencji prasowej w Moskwie zdradził, co myśli o ring girls w sportach walki.

Dagestański Orzeł w krytyczny sposób wypowiedział się na temat kobiet, które może zobaczyć w klatce pomiędzy rundami. Fighter uważa, że jest to najbardziej zbędne osoby w MMA. Na galach organizacji EFC, która należy do byłego mistrza UFC, nie zobaczymy czegoś takiego jak ring girls.

– [Tranksypcja lowking.pl] Nie chcę nikogo obrazić, ale ring girls to najbardziej zbędne osoby w MMA. Jaką one pełnią w ogóle funkcję? Na ekranie masz przecież napisane, że jest druga runda, więc po co tam chodzą? Tyle.

Rozumiem, że ma to już swoją historię, ale jest też wiele elementów w historii, które były błędami. Studiujemy historię, prawda? Po to, aby w przyszłości nie popełniać błędów, jakie popełnili ci, którzy byli przed nami. A historia pokazuje, że ogólnie te osoby są niepotrzebne.

Khabib wyjaśnił także, dlaczego ma takie krytyczne zdanie na temat ring girls:

Takie jest moje zdanie. Nie chcę go nikomu narzucać, nie narzucam nikomu żadnych zasad. Przede wszystkim dbamy tutaj jednak o rozwijanie sportu. Ludzie chcą widowiska i rozrywki, ale uważam, że mieszanie tego wszystkiego jest błędem. Nie jestem przeciw kobietom w jakikolwiek sposób. Kobieta została stworzona dla mężczyzny. Po prostu wszystko ma swoje ramy w tym, co mówimy i robimy.

– Powiedzmy, że siedzę na hali razem z moim ojcem. Oczywiście każdy ma swoje preferencje, swoją kulturę i tak dalej. Siedzę więc z ojcem, a ci ludzie chodzą wokół, pokazując, że jest druga runda. Nikt na to nie patrzy, a nie czuję się komfortowo, siedząc tam razem z ojcem.

Źródło: lowking.pl

Sprawdź!  Nate Diaz o powrocie do UFC: "Walczyłem ze wszystkimi, zrobiłem więcej i lepiej od każdego, kto wyszedł do oktagonu"

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *