MMA

Alistair Overeem w swoim debiucie w organizacji Glory zawalczy o pas mistrzowski w wadze ciężkiej

Jakiś czas temu Alistair Overeem rozstał się z Ultimate Fighting Championship. Niedawno Was informowaliśmy o tym, że Holender powróci do korzeni i związał się z organizacją Glory, gdzie będzie toczył walki w formule K-1. Wystąpi on 23 października na gali Collision 3. Jego rywalem będzie aktualny mistrz w wadze ciężkiej Rico Verhoeven.

Alistair Overeem jest niezwykle doświadczonym zawodnikiem mieszanych sztuk walki. Walczył on dla takich organizacji jak: Pride FC, Strikeforce czy Dream. W ostatnim boju na UFC on ESPN+ 34 pokonał przez TKO Augusto Sakai’a. W swoim ostatnim boju w MMA na UFC Vegas 18 przegrał z Alexandrem Volkovem.

Holender jest również niezwykle cenionym kickbokserem. Przez lata rywalizował w niegdyś najlepszej organizacji K-1 na świecie czyli K-1 World Grand Prix. Jest on zwycięzcą turnieju tej organizacji z 2010 roku. Podczas swojej przygody w kickboxingu walczył z takimi zawodnikami jak: Gokhan Saki, Remy Bonjasky czy Badr Hari.

Mistrz wagi ciężkiej Glory Rico Verhoeven rywala Alistaira Overeema

Rico Verhoeven przez wielu jest uznawany za jednego z najlepszych kickbokserów w historii tej dyscypliny. Jest on niezwykle widowiskowo walczącym zawodnikiem. Podczas swojej bogatej kariery stoczył wiele niesamowitych batalii. Obecnie posiada imponującą serię 14 wygranych z rzędu. Od 2013 roku jest mistrzem w wadze ciężkiej. W swoim ostatnim pojedynku na Glory 77 pokonał Tarika Khbabeza.

źródło: Twitter

Bartosz Oles

Od lat prawdziwy fan dobrego MMA. Sportami walki interesuje się od 14 roku życia. Na bieżąco śledzę wszystkie gale UFC oraz KSW. Największy idol? Pomimo kilku wybryków - Jon Jones! W wolnym czasie dużo podróżuje oraz spędzam czas ze znajomymi.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.