UFC

Polak wywalczył kontrakt z UFC… i wpadł na dopingu! Nie zdążył nawet zadebiutować w największej organizacji MMA

Łukasz Brzeski (9-1-1) zawalczył jakiś czas temu na gali Dana White’s Contender Series 39, która odbywała się w Las Vegas. Jego rywalem był Dylan Potter (10-6). Polak poddał Pottera w trzeciej rundzie pojedynku zdobywając tym samym kontrakt z UFC. Niestety to na tyle z tej historii. Brzeski nie zdążył zadebiutować w UFC, a już został złapany na dopingu!

Łukasz Brzeski to były zawodnik organizacji Babilon MMA, dla której stoczył łącznie 4 walki. W ostatniej pokonał w drugiej rundzie Michała Piwowarskiego. Polak stanął przed ogromną szansą i we wrześniu zawalczył na gali organizowanej przez Dana White’a w Las Vegas. Stawką pojedynku był kontrakt z największą światową organizacją.

Jego rywalem był Amerykanin Dylan Potter, który na swoim koncie miał starcia m.in. z weteranami UFC – Anthonym Hamiltonem, czy Ronnyem Markesem.

Jak informuje Komisja Atletyczna Stanu Nevada zawodnik reprezentujący nasz kraj został właśnie zawieszony, za doping! W jego organizmie wykryto niedozwoloną substancję, mianowicie klomifen.

Czym jest klomifen?

Klomifen, a konkretnie cytrynian klomifenu (potocznie kojarzony jako clomid) to lek hormonalny z grupy SERM-ów (czyli leków które selektywnie blokują receptory estrogenowe, np. w gruczołach sutkowych, lub w mózgu). W środowisku sportowym Clomid stosuje się podczas „odbloku” (czyli w okresie po kuracji na środkach dopingujących, kiedy to chcemy przywrócić naszą naturalną produkcję testosteronu)

Sprawdź!  UFC Singapur: Typowanie. Co obstawiać? Typy i kursy bukmacherskie

Brzeski został zawieszony do 14 czerwca 2022 roku oraz musi zapłacić grzywny – 750$. Drugim zawodnikiem, który został złapany na niestosowaniu dozwolonych środków jest Muin Gafurov.

Źródło: MMA Junkie / Wikipedia

Szymon

Interesuje się motoryzacją, podróżami, ale przede wszystkim sportami walki, z którymi jestem związany od najmłodszych lat. Już jako dziecko uczęszczałem na treningi boksu, następnie próbowałem swoich sił w MMA, jednak przez kontuzję kolana nie mogłem poświęcić się tej dyscyplinie w stu procentach.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.