UFC

Polak wywalczył kontrakt z UFC… i wpadł na dopingu! Nie zdążył nawet zadebiutować w największej organizacji MMA

Łukasz Brzeski (9-1-1) zawalczył jakiś czas temu na gali Dana White’s Contender Series 39, która odbywała się w Las Vegas. Jego rywalem był Dylan Potter (10-6). Polak poddał Pottera w trzeciej rundzie pojedynku zdobywając tym samym kontrakt z UFC. Niestety to na tyle z tej historii. Brzeski nie zdążył zadebiutować w UFC, a już został złapany na dopingu!

Łukasz Brzeski to były zawodnik organizacji Babilon MMA, dla której stoczył łącznie 4 walki. W ostatniej pokonał w drugiej rundzie Michała Piwowarskiego. Polak stanął przed ogromną szansą i we wrześniu zawalczył na gali organizowanej przez Dana White’a w Las Vegas. Stawką pojedynku był kontrakt z największą światową organizacją.

Jego rywalem był Amerykanin Dylan Potter, który na swoim koncie miał starcia m.in. z weteranami UFC – Anthonym Hamiltonem, czy Ronnyem Markesem.

Jak informuje Komisja Atletyczna Stanu Nevada zawodnik reprezentujący nasz kraj został właśnie zawieszony, za doping! W jego organizmie wykryto niedozwoloną substancję, mianowicie klomifen.

Czym jest klomifen?

Klomifen, a konkretnie cytrynian klomifenu (potocznie kojarzony jako clomid) to lek hormonalny z grupy SERM-ów (czyli leków które selektywnie blokują receptory estrogenowe, np. w gruczołach sutkowych, lub w mózgu). W środowisku sportowym Clomid stosuje się podczas „odbloku” (czyli w okresie po kuracji na środkach dopingujących, kiedy to chcemy przywrócić naszą naturalną produkcję testosteronu)

Sprawdź!  Jessica Andrade dopomina się rewanżu! Mistrzyni na celowniku!

Brzeski został zawieszony do 14 czerwca 2022 roku oraz musi zapłacić grzywny – 750$. Drugim zawodnikiem, który został złapany na niestosowaniu dozwolonych środków jest Muin Gafurov.

Źródło: MMA Junkie / Wikipedia

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.