Boks

Fury komentuje postawę braci Kliczko i Usyka! „Świetnie, że bronią ojczyzny. Robią to, co powinni. Kochaj swoją kobietę i walcz za swój kraj”

Tyson Fury zabrał głos w sprawie wojny na Ukrainie i z uznaniem wypowiedział się o pięściarzach, którzy stanęli w obronie swojej ojczyzny.

Ukraina już 7 dzień broni się przed atakami rosyjskich wojsk, które na rozkaz Władimira Putina mają przejąć władzę w kraju. Sam jednak oficjalnie nie nazywa tego wojną, a jedynie „operacją specjalną”. Twierdzi także, że jego celem jest „pozbyciem się reżimu w Kijowie”.

W stolicy wciąż przebywają bracia Kliczko, którzy są gotowy chwycić za broń. Witalij jako mer Kijowa kieruje obroną miasta i regularnie apeluje do mieszkańców oraz innych krajów o pomoc w walce z Rosjanami. Do Ukrainy powrócili inni wielcy pięściarze.

Jeszcze 24 lutego kilkanaście godzin po ataku Rosji, do swojej ojczyzny wrócił Ołeksandr Usyk, który przebywał w Wielkiej Brytanii. Wstąpił on do batalionu obrony terytorialnej. Podobnie było w przypadku Wasyla Łomaczenko. Pięściarz wrócił z Grecji i również chwycił za broń.

O całą sytuację został zapytany mistrz świata Tyson Fury, który wziął udział w konferencji prasowej w związku z jego nadchodzącą walką z Dillianem Whytem.

Sprawdź!  Tyson Fury i Deontay Wilder wyjątkowo zgodni! Dawni rywale typują Usyk vs. Joshua 2!

– Świetnie, że bronią swojej ojczyzny. Byłbym pierwszym, który chwyciłby za broń, gdyby Anglia lub Stany Zjednoczone włączyły się do walki. Pierwszy stanąłbym do walki. Tak samo mój ojciec, ja i wszyscy moi bracia bronilibyśmy ojczyzny.

– Co mogę powiedzieć, jeśli jesteś z takiego kraju i mieszkasz tam, bronisz go. Kochaj swoją kobietę i walcz za swój kraj, tak właśnie uważam.

Portal TalkSport również rozmawiał z pięściarzem. Brytyjczyk miał wówczas powiedzieć, że przy swoim wzroście będzie wyjątkowo łatwym celem – Cóż, robią to, co powinni. Ja byłbym pierwszy. Byłbym najłatwiejszym celem, mierząc 206 cm. Byłbym pierwszym zabitym.

Głos zabrał również promotor Frank Warren, który podkreślił, że każdy powinien wspierać Ukrainę, która zawzięcie walczy z wojskami Putina:

Każdy powinien wspierać Ukrainę, stawiającą się tyranowi, walczącą o swoją demokrację – powiedział, po czym wspomniał o braciach Kliczko, Usyku i Łomaczenko Każdy powinien wspierać tych czterech wojowników. To niesamowite, co oni robią.

Źródło: YouTube

Sprawdź!  Miliony dla Adama Kownackiego! Zarobił ogromne pieniądze na ostatniej walce

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.