Boks

Artur Szpilka o roli trenera: „Czego ja ich uczę? Gardy, której nigdy nie trzymałem”

Artur Szpilka, który przy okazji gali EFM SHOW 2 pojawił się w Bułgarii, zdradził, że aktualnie sprawdza się w roli trenera i nie śpieszy się z powrotem do ringu.

Już dzisiaj odbędzie się gala EFM SHOW 2, podczas której pięściarz będzie wspierał Michała Materlę. Były mistrz KSW w main evencie stanie do walki z Moisem Rimbonem, z którym bił się 15 lat temu. Polak przegrał przez jednogłośną decyzję i teraz będzie miał okazję na rewanż.

Na gali zawalczą również tacy fighterzy jak Artur Sowiński, Norman Parke, czy Denis Załęcki. Na EFM SHOW 2 odbędą się nie tylko walki w MMA, ale także w boksie czy w formule Cage Box, czyli w najmniejszym ringu świata.

WYKUP DOSTĘP DO EFM SHOW 2 -> TUTAJ

Przy okazji wczorajszej ceremonii ważenia Artur Szpilka miał okazję porozmawiać z Mateuszem Kaniowskim. Pięściarz przyznał, że na ten moment zajmuje się trenowaniem innych osób:

Na razie trenuję ludzi, będę trenerem na KSW, mogę przekazać to, co w życiu robię najlepiej. Wiesz, co jest paradoksem tego wszystkiego? Wiesz, co ja ich uczę? Gardy, której nigdy nie trzymałem i zawsze zwracam na to uwagę.

To jest dla mnie śmieszne, że ja zwracam uwagę, jak on tylko delikatnie rękę opuści. A wiesz, dlaczego tak jest? Dlatego, że ja wiem, jak to może się dla ciebie skończyć, bo to sam przeżyłem. Oni tego nie wiedzą. Mam nadzieję, że będą uczyć się na moim błędach, nie na swoich.

Szpilka zapytany o to, że skoro jest świadomy, czym grozi opuszczanie rąk w walce, dlaczego sam wciąż powtarza ten błąd, odpowiedział:

Sprawdź!  (VIDEO) Zawodnik GROMDY o Arturze Szpilce: "Szpile to ja bym jednym strzałem roz**bał. Jednym!"

Bo nie miałem może kogoś, kto na to zwróci uwagę cały czas. Miałem i Fiodora Łapina i trener Andrzej Liczik i paru innych, ale to nie było chyba na tyle konsekwentne, żeby to zmienić. Do zawodnika trzeba umieć dotrzeć. To nie jest tak, że ja ci powiem „Słuchaj kurwa, weź się w garść”, a ty powiesz jak? „Weź się w garść i chuj” i sobie idziesz.

Źródło: YouTube

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *