FAME MMA

FAME 18. Ewa Brodnicka pokonuje Martę Linkiewicz po kontrowersyjnym werdykcie!

W co-main evencie Fame MMA 18 doszło do pojedynku kobiet. Była bokserka Ewa Brodnicka zmierzyła się z byłą mistrzynią organizacji, Martą Linkiewicz.

Popularna „Kleo” niejednokrotnie zaskakiwała kibiców swoimi strojami przed walkami w boksie. Była mistrzyni WBO zakończyła karierę w kwadratowym pierścieniu w marcu 2021 roku, a już kilka miesięcy później zadebiutowała w organizacji High League. Dotychczas Ewa Brodnicka stoczyła dwie walki we freakach, przegrywając z „Lil Masti” i pokonując w ubiegłym roku Kamilę Wybrańczyk.

Przeciwniczką „Kleo” była „Linkimaster”, która w maju 2021 roku sięgnęła po pas mistrzowski wagi koguciej. Po kilkunastu miesiącach panowania straciła go jednak na rzecz „Lil Masti” w zdecydowanie najgłośniejszej dotychczas freakowej walce kobiet. Ewentualna wygrana Linkiewicz nad Brodnicką tylko zbliżyłaby ją do kolejnego pojedynku mistrzowskiego.

-> OGLĄDAJ Fame MMA 18 NA ŻYWO! <-

Fame MMA 18: Linkiewicz vs Brodnicka – Relacja

RUNDA 1

Linkiewicz szybko atakuje kopnięciami na nogę, Ewa natychmiast atakuje bokserskimi kombinacjami. Szuka zejścia w nogi “Linki”, ale bardzo szybko i mocno bije Brodnicka. Poszedł przypadkowo palec w oko Ewy, bokserka potrzebuje lekarza. Wraca do walki Ewa i kapitalnie ładuje podbródek na schodzącą Linkiewicz! O wiele bardziej uważna Marta, stara się kopać, ale znakomicie skontrowała ją Ewa. Chwilę później jednak Brodnicka zostaje obalona!

Sprawdź!  Trener nie daje dużych szans Ferrariemu! Okniński szczerze o turnieju na FAME 20 [WIDEO]

RUNDA 2

Brodnicka wyczekuje ataków rywalki, która nie daje rady otworzyć w pełni lewego oka. Rusza po obalenie Linkiewicz, ale skrócenie dystansu kończy się celną serią Brodnickiej! Ewa daje się jednak obalić, nie potrafi jej tam skontrolować “Linki”, która daje się odwrócić i wraca na nogi bokserka! Szybko jednak pojedynek wraca do parteru, a kolejne obalenie inkasuje Marta.

RUNDA 3

Linkiewicz ucieka przed prawą ręką Brodnickiej, trafia celnie lewym. Ewa szuka bokserskiego ciosu na korpus, ale ląduje zaraz na macie. Bokserka złapała się za kolano, ale Linkiewicz całkowicie kontroluje oponentkę w parterze. Blisko siebie trzyma “Linki” Ewa Brodnicka, ale walka zakończyła się decyzją sędziowską.

Oficjalny wynik: Ewa Brodnicka wygrywa jednogłośną decyzją sędziów!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.